Nr projektu Nazwa projektu Charakter Krótki opis (zaproponowany przez Pomysłodawcę)
1. Nowoczesny i bezpieczny kompleks boisk sportowych dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej Nr 3 osiedlowy (os. Łukasiewicza) Projekt zakłada remont wielofunkcyjnych boisk dla dzieci i młodzieży obok budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku przy ul. Królowej Jadwigi. Nawierzchnia boisk jest bardzo zniszczona i stwarza niebezpieczeństwo jego Użytkownikom. Boisko ma umożliwić spędzenie czasu wolnego na powietrzu zamiast przed ekranami telewizorów i komputerów. Ważnym aspektem ma być bliskość boiska od miejsca zamieszkania, tak aby "wyciągać" dzieci i młodzież z domów. Gdy podejdą do okien mieszkań zostaną zachęceni obecnością rówieśników na boisku i do opuszczenia mieszkań i aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego.
2. Rowerem przez Góry osiedlowy (os. Góry) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Góry łączącej istniejące ścieżki rowerowe na osiedlu Góry.
3. Skywalk - szklany taras widokowy na wzgórzu Tumskim ogólnomiejski Szklana platforma widokowa na wzgórzu Tumskim zapewni mieszkańcom jak i turystom przepiękny widok na Wisłę oraz panoramę miasta. Na szczycie klifu, zwiedzający nie nachylają się nad przepaścią, lecz się nad nią „unoszą”. Przedłużeniem skrajnego punktu widokowego jest siedmiometrowa platforma z przeszkloną podłogą, po której Ci, którzy mają odwagę po niej chodzić jakby zawieszeni w powietrzu, mogą podziwiać urokliwe pejzaże naszego pięknego Miasta Płocka.
4. Kompleks sportowy przy SP 23 ogólnomiejski Budowa kompleksu sportowego przy SP 23 w Płocku na potrzeby zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży w przestrzeni miasta Płocka. Projekt ma na celu stworzenie właściwych warunków rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży miasta Płocka. W skład planowanego kompleksu sportowego wodzić będą: bieżnia, skocznia w dal, ścianka wspinaczkowa, ścianka do odbić piłki oraz dwa boiska street ball.
5. Walka z hałasem - adaptacja akustyczna pomieszczeń SP 23 osiedlowy (os. Podolszyce Północ) Modernizacja akustyczna budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku polegająca na montażu specjalistycznych płyt akustycznych poprawiających charakterystykę akustyczną pomieszczeń.
6. Zadbany i estetyczny teren wokół garaży na ul. Miodowej osiedlowy (os. Miodowa) Projekt zakłada gruntowną przebudowę nawierzchni wokół garaży zlokalizowanych za budynkami przy ul. Miodowej 3.
7. Nowy i bezpieczny chodnik na ulicy Rembielińskiego ogólnomiejski Projekt zakłada remont chodnika dla pieszych wzdłuż ulicy Rembielińskiego znajdującego się w złym stanie technicznym.
8. Zadbajmy o nasze osiedle - zagospodarowanie terenu wokół garaży przy rondzie na ul. Gałczyńskiego osiedlowy (os. Miodowa) Projekt zakłada kompleksowe uporządkowanie znajdującego się w złym stanie technicznym terenu wokół garaży u zbiegu ulicy Gałczyńskiego oraz ulicy Jaśminowej.
9. Wspólnie dla przyszłości osiedlowy (os. Łukasiewicza) Projekt obejmuje wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego wymagającej realizację zajęć edukacyjnych w branży elektrycznej).
10. Osiedlowy zieleniec osiedlowy (os. Kochanowskiego)

O potrzebie zieleni w miastach nikogo nie trzeba przekonywać. O integracji społeczeństwa a szczególnie w dobie pandemii także. "Osiedlowy zieleniec" doskonale wpisuje się w potrzeby małej społeczności jaką są mieszkańcy osiedla Kochanowskiego, osiedla będące w samym sercu Książęcego Miasta Płocka łączącego dwa pokolenia mieszkańców, tych którzy identyfikują się z nim od początku powstania osiedla a także nowych, młodych osób i ich dzieci."Osiedlowy zieleniec" będzie świetnym miejscem wypoczynku, relaksu, zatrzymania się na chwilę i odpoczynku od codzienności w samym centrum miejskiego zgiełku.

11. Smart recykling - wymiana butelek z nagrodami osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt zakłada ustawienie na terenie osiedla Kochanowskiego w pobliżu Stadionu Miejskiego automatu do odbioru butelek (plastikowych, szklanych, aluminiowych). Urządzenie można dodatkowo rozbudować o selektywny zbiór makulatury oraz baterii. Będzie to miejsca ogólnodostępne dla wszystkich. Butelkomat to zmechanizowane urządzenie wyspecjalizowane do potrzeb każdego z mieszkańców jak i zwrócenia naszej uwagi na ochronę środowiska i problem segregacji śmieci. Maszyna przyjmuje każdy rodzaj butelki, również aluminiowe puszki. Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców do działań przyjaznych dla środowiska, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci. Za oddane śmieci mieszkańcy otrzymują punkty, które upoważniają do nagród np. bilety do kina, teatru, zniżki na wybrane usługi miejskie, zniżki na korzystanie z komunikacji miejskiej itp. Zbiórkę punktów umożliwia połączona z maszyną aplikacja, którą mieszkaniec pobiera na telefon i/lub Karta Mieszkańca Płocka lub kupon z punktami.
12. Zajęcia z przyszłością w ZST osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Projekt obejmować będzie modernizację pracowni informatycznej w Zespole Szkół Technicznych w Płocku przy ulicy Al. Kilińskiego 4 oraz zakup 6 monitorów interaktywnych (wraz z montażem). Pracownia informatyczna zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, a sześć pracowni przedmiotowych uzyska nowoczesne ekrany multimedialne. Stwarzamy w ten sposób warunki do wielostronnego rozwoju młodzieży poprzez wprowadzenie alternatywnych form nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych rozwijających zainteresowania młodzieży.
13. Terapia ruchowa na świeżym powietrzu dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Płocku osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt zakłada utworzenie miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu na terenie Środowiskowego Domu samopomocy w Płocku dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdą się tam odpowiednie urządzenia dla osób niepełnosprawnych, które będą mogły ćwiczyć za pomocą zamontowanych urządzeń. Teren wokół zostanie zaaranżowany trawą. W pobliżu umieszczone zostaną ławeczki, leżaki oraz nasadzenia krzewów i drzewek. Z całorocznej siłowni będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne nie tylko latem ale również wiosną czy jesienią. Dodatkowo zakup namiotu mobilnego, który w dni słoneczne mógłby służyć tak, aby osoby niepełnosprawne mogły wypoczywać na ławeczkach, leżakach lub wykonywać ćwiczenia na siłowni.
14. Funkcjonalna rekreacja osiedlowy (os. Kolegialna) Modernizacja dziedzińca Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości.
15. E-...Edukacja osiedlowy (os. Dworcowa) Doposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Płocku, w celu zapewnienia warunków optymalnego wielopłaszczyznowego rozwoju osób z niepełnosprawnościami.
16. Z tradycją w nowoczesność osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt obejmować będzie doposażenie Szkoły Podstawowej nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku.
17. Pływaj jak syrena osiedlowy (os. Kolegialna) Nieodpłatne zajęcia dla potrafiących pływać dzieci w wieku 6+ lat, w zakresie syreningu, polegające na pływaniu i nurkowaniu w syrenim ogonie. Zajęcia będą odbywały się na Pływalni „Jagiellonka” w 3 grupach 1. dzieci, 2. nastolatki, 3. mamy + dzieci. Cykl zajęć zaplanowany jest na 8 tygodni. Z projektu będzie mogło skorzystać 120 osób. Oprócz spełnienia marzenia o byciu syreną uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z założycielką „Akademii syren”.
18. Multimedialne przedszkole osiedlowy (os. Kolegialna) Projekt MULTIMEDIALNE PRZEDSZKOLE powstał w odpowiedzi na potrzeby dzieci, rodziców i nauczycieli Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 i służyć będzie podniesieniu jakości pracy w placówce znajdującej się na terenie osiedla Kolegialna. Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt przyczyni się do opracowania innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej dostosowanego do potrzeb współczesnych dzieci, wzbogacenia bazy dydaktycznej placówki o nowoczesne zestawy multimedialne oraz wdrożenia technologii informatycznych i wykorzystanie ich w pracy terapeutycznej z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
19. Nowoczesność i zdrowie osiedlowy (os. Dworcowa) Doposażenie klasopracowni w Szkole Podstawowej Nr 21 w nowoczesne pomoce i ergonomiczne krzesła.
20. Wodny świat dziecka osiedlowy (os. Skarpa) Wodny Świat Dziecka: o nieregularnym kształcie, wykonany z miękkiej pianki antypoślizgowej przeznaczony dla wszystkich mieszkańców w okresie upałów miejsce zabawy dla całej rodziny. Wyposażony będzie w zautomatyzowane urządzenia wodne takie jak tunel z kręgów, UFO pleksi, ryba, krab, śmigło, itp. a także zapewni bezpieczne środowisko rekreacyjne. Czynne w sezonie wiosenno-letnim w godzinach 8.00-21.00.
21. Modernizacja placów zabaw na Osiedlu Kochanowskiego w Płocku osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt polega na modernizacji dwóch placów zabaw na osiedlu Kochanowskiego w Płocku (tj. północna część placu zabaw przy Stadionie Miejskim, ul. Sportowa 3 oraz plac zabaw przy ul. Obrońców Westerplatte 5/1). Założeniem jest dostosowanie istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej do istniejących potrzeb mieszkańców (rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy, grupy międzypokoleniowe), poprzez stworzenie komfortowych, bezpiecznych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu w przestrzeni miasta. Zlokalizowanie osiedla na planie ruchliwych dróg miejskich oraz oddalenie miejsc o podobnym charakterze od osiedla Kochanowskiego sprawia, że warunki nie tylko do rekreacji i sportu są bardzo ograniczone, ale również do nawiązywania i podtrzymywania relacji sąsiedzkich. Istniejący potencjał demograficzny osiedla sprawia, że inwestycja w ww. obiekty jest niezwykle potrzeba.
22. Słoneczna i kwitnąca osiedlowy (os. Wyszogrodzka) „Słoneczna i kwitnąca” to projekt mający na celu uatrakcyjnienie zieleni przy ulicy, którą każdego dnia pieszo bądź samochodem przemierza wielu mieszkańców Płocka. W pasie drogi rozkwitną pięknie krzewy, uzupełnione zostaną ubytki w drzewostanie. Na odcinku między Rogatkami Warszawskimi a torami kolejowymi i skrzyżowaniem z ul. Południową posadzone zostaną dobrane do warunków miejskich gatunki wyróżniające się walorami estetycznymi – róże, lilaki, pięciorniki, krzewuszki, forsycje i pęcherznice (łącznie ponad 1000 szt. krzewów) oraz 26 szt. drzew – jarzęby szwedzkie i lipy. Trudno przecenić wpływ bogatej roślinności na dobrostan człowieka i jego środowiska. Rośliny polepszą mikroklimat ulicy, wychwycą część zanieczyszczeń z powietrza, pomogą zredukować efekt wyspy ciepła, zniwelować poziom hałasu, dostarczą pokarmu motylom i dzikim zapylaczom.
23. Park kieszonkowy Różane Tysiąclecia wśród drzew osiedlowy (os. Tysiąclecia) Projekt zakłada utworzenie parku kieszonkowego na terenie pomiędzy Al. Kobylińskiego, Aleją Nowaka i Szkołą Podstawową nr 16. Będzie to miniaturowy park dostępny dla wszystkich mieszkańców Płocka. Wstępnie w projekcie założono następujące elementy: - zakup i posadzenie drzew, utworzenie rabat np. z róż, traw, bylin lub łąki kwiatowej; - wprowadzenie systemu nawadniającego, hydroboxów; - budowę ścieżek szutrowych umożliwiających spacer po parku kieszonkowym; - opracowanie dokumentacji i projektu; - montaż latarni elektrycznych lub hybrydowych lub solarnych, koszy na śmieci, ławek z oparciem/bez oparcia, stojaka na rowery, ławek podwieszanych z zadaszeniem, ławki dla matek karmiących z przewijakiem, karmików i poidełek dla ptaków. Obecnie istniejąca zieleń i ciąg pieszy zostaną zachowane.
24. Remont muszli koncertowej i wkomponowanie jej w rodzinny, wielofunkcyjny skwer wypoczynkowo-rekreacyjny wraz z utrzymaniem osiedlowy (os. Borowiczki) Celem projektu jest wyremontowanie muszli koncertowej, przylegającej do budynku cukrowni w Borowiczkach, oraz stworzenie w jej otoczeniu strefy wypoczynkowej, parkowej, rekreacyjnej.
25. Oświetlona ścieżka biegowa dookoła stadionu Borowiczki osiedlowy (os. Borowiczki) Celem projektu jest utworzenie ścieżki biegowej wraz z jej doświetleniem lampami parkowymi, dookoła stadionu przy ulicy Borowickiej w Płocku (osiedle Borowiczki). W skład niezbędnej infrastruktury wchodzą m.in. także, oprócz oświetlenia parkowego: kosze na śmieci i ławki.
26. Bazarek osiedlowy Borowiczki osiedlowy (os. Borowiczki) Celem projektu jest utworzenie placu wraz z małą infrastrukturą,  z przeznaczeniem na cele bazarku osiedlowego. W skład niezbędnej infrastruktury wchodzą m.in.: kosze na śmieci, pojemniki na śmieci, ławki. Siedziska, WC (typu toy-toy), mini zaplecze socjalno-sanitarne oraz stoły handlowe i/lub stragany oraz jego utrzymanie.
27. Park miejski Grabówka - Ośnicka etap 1 osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Utworzenie Parku Grabówka - Ośnicka na terenie po byłej strzelnicy wojskowej.
28. Skwer rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i dorosłych - etap III osiedlowy (os. Imielnica) Skwer rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i dorosłych, wyposażony w sprzęt terenowy dla najmłodszych i starszych dzieci oraz młodzieży. W teren wkomponowane nasadzenia, ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Ze względu na bezpieczeństwo teren będzie ogrodzony i wyłożony bezpieczną nawierzchnią. W minionych latach zrealizowane zostały już dwa pierwsze etapy skwery, tj.: etap I czyli siłownia zewnętrzna pod chmurką; etap II czyli wielofunkcyjne boisko.
29. Projekt techniczny drogi publicznej i wewnętrznej ulicy Piłsudskiego stanowiącej łącznik ul. Wyszogrodzkiej z Aleją Piłsudskiego wraz z sięgaczami, podziałem na 4 etapy z dokumentacją i wykonanie jednego etapu przebudowy osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Wykonanie projektu technicznego przebudowy drogi publicznej i wewnętrznej ulicy Piłsudskiego wraz z sięgaczami, chodnikami, miejscami postojowymi, zielenią z podziałem na cztery etapy i wykonanie jednego etapu projektu w ramach budżetu obywatelskiego.
Od skrzyżowania ulicy Wyszogrodzkiej z ulicą Filtrową - na odcinku drogi publicznej wraz z miejscami postojowymi przy blokach mieszkalnych nr. 36, 40, 38 i sięgaczu od wejścia na skwerek i domach jednorodzinnych nr 34a,34,32 do nr 30 z podziałem na dwa etapy. Oraz na odcinku drogi wewnętrznej od bloku nr 50, 44, 48, 52 do skrzyżowania ulicy Wyszogrodzkiej ze Źródlaną wraz z sięgaczem o nawierzchni gruntowej dojazdem do pawilonów handlowych miejscami postojowymi pomiędzy blokiem nr 44 a domami jednorodzinnymi przy ul. Wyszogrodzkiej.
Droga publiczna i droga wewnętrzna posiada bardzo zniszczoną nawierzchnię poprzez popękany i wypłukany beton, łata na łacie z asfaltu, dziury, wyrwy, góry, doły i nierówności na jezdni oraz pomiędzy blokiem nr 44 a domami jednorodzinnymi droga jest gruntowa. Brak w niektórych miejscach chodnika i miejsc postojowych szczególnie w sięgaczu przy bloku 44 i 50 tak bardzo potrzebnych mieszkańcom.
Natomiast na odcinku od domu jednorodzinnego nr 30 wzdłuż bloków nr 46,42 i 44 do bloku nr 50 ulica jest wykonana.
30. Dziecko bezpieczne na drodze - Miasteczko ruchu drogowego osiedlowy (os. Międzytorze) Projekt zakłada renowację ogólnodostępnego Miasteczka Ruchu Drogowego funkcjonującego przy Zespole Szkół nr 1 w Płocku, na osiedlu Międzytorze. Plac manewrowy, usytuowany między garażami Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej a budynkiem szkoły powstał w 1997 roku, z przeznaczeniem do nauki przepisów ruchu drogowego, organizacji szkoleń i egzaminów na kartę rowerową oraz nauki jazdy na rowerze dla wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego miasta oraz najmłodszych mieszkańców osiedli Międzytorze i Dworcowa. Projekt kierowany jest także do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Pod opieką dorosłych mogą zdobywać i doskonalić umiejętności bezpiecznego poruszania po drogach w charakterze pieszych i kierujących pojazdami jednośladowymi. Remont obejmie naprawę i uzupełnienie braków w nawierzchni, wymianę oznakowania pionowego i poziomego, zagospodarowanie terenu. Inwestycja zakłada również objęcie obiektu systemem monitoringu wizyjnego, obsługiwanego przez szkołę.
31. Droga dojazdowa osiedlowy (os. Góry) Remont drogi dojazdowej do ulicy Ciechomickiej z ulicy Semestralnej.
32. Ulica kolorowych parasoli ogólnomiejski Montaż instalacji przestrzennej z kolorowych parasoli - w kolorach miasta Płocka (żółte, czerwone i niebieskie), która będzie rozpościerała się pomiędzy kamienicami nad częścią ul. Jerozolimskiej, upiększając dzielnicę Stare Miasto w Płocku.
33. Festyn międzypokoleniowy - "Postaw na rodzinę" osiedlowy (os. Miodowa) Festyn ten to doskonała priorytetowa integracja międzypokoleniowa dla społeczności przedszkolnej rodziców i dziadków. To kształtowanie postawy szacunku wobec siebie i innych i środowiska, w którym dziecko wzrasta. Budowanie poczucia wartości przy odkrywaniu związków z najbliższą rodziną. Dla wielu, to jedna z rzadkich okazji wspólnego spędzania wolnego
czasu. Festyn międzypokoleniowy "Postaw na rodzinę" zapewni pogłębianie relacji pomiędzy członkami rodziny w trakcie różnych zabaw i gier na świeżym powietrzu. To doskonała okazja do aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu z wieloma atrakcjami.
34. Przebudowa ul. Ks. I. Lasockiego w Płocku ogólnomiejski Przebudowa ul. ks. I. Lasockiego na odcinku około 140 mb - od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 do ulicy Dworcowej.
35. Park kieszonkowy i budynek magazynowo-kulturalny ogólnomiejski Celem projektu jest stworzenie miejsca kultury i rekreacji na terenie działki nr 2471/23.
36. Przebudowa, modernizacja i doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Płocku osiedlowy (os. Radziwie) Projekt zakłada przebudowę, modernizację i doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Płocku, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia. Obecny plac zabaw jest już bardzo wyeksploatowany i nie odpowiada oczekiwaniom dzieci i ich rodziców. Konieczna jest: - wymiana nawierzchni, - wymiana urządzeń, - rozbiórka istniejącego tarasu, - wyłożenie części tarasu kostką, wykończenie siedzisk – ławek na murkach tarasowych. Planuje się wykonanie nawierzchni wylewanej z granulatami SBR oraz EPDM wraz z gotowymi dwoma wzorami gry w klasy. Projekt zakłada również zakup wielofunkcyjnych urządzeń do zabawy (wraz z certyfikatami), przeznaczonych dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia: bujak - sprężysta gałąź, karuzela - podwójna wirująca huśtawka Gyro z met. słupkiem, urządzenie ruchowego - Roll Runner, huśtawka – bocianie gniazdo, ścieżka zdrowia Vitality - Trim Trail Slalom, zestaw – zawieszony świat, stepper gumowy, Swing Ball. Sprzęt zostanie zamontowany na terenie obecnego placu zabaw obok boisk szkolnych. Będą mogli z niego korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku w godzinach pracy szkoły, a po zajęciach dzieci wraz z rodzicami, dziadkami.
37. Mam poMOC osiedlowy (os. Dworcowa) „MAM poMOC” to projekt przewidujący stworzenie „zakątka terapeutycznego” w Miejskim Przedszkolu nr 21. Nowocześnie wyposażone gabinety wykorzystane będą do prowadzenia zajęć specjalistycznych. Dwa niewielkie, świeżo wyremontowane pomieszczenia, zaadaptowane zostaną na pracownie do terapii pedagogicznej i logopedycznej. Priorytetem jest dla nas stworzenie przyjaznych, budzących pozytywne skojarzenia i bezpiecznych warunków nauki i zabawy dla dzieci, mierzących się z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Złożony projekt na wyposażenie sal terapeutycznych w niezbędny sprzęt i pomoce, z pewnością pomoże w realizacji naszych zadań i przyczyni się do zwiększenia jakości i efektywności oddziaływań terapeutycznych. Odpowiednio urządzona i wyposażona sala zajęć to bardzo ważny element prowadzonej terapii oraz pomoc w wyrównywaniu szans rozwojowych naszych wychowanków. Dziecko powinno czuć się w niej dobrze a tym samym chętnie uczestniczyć w zajęciach. Ciekawe, nowoczesne pomoce uatrakcyjnią realizowany plan terapeutyczny, przyciągną uwagę, pozwolą na maksymalną koncentrację na zadaniu i zaangażują dziecko do potrzebnego, rozwojowego wysiłku a jednocześnie ukształtują młodego człowieka, pewnego siebie, odnajdującego się w XXI wieku.
38. Pomóżmy płockim orłanom rozwinąć skrzydła osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Budowa nowej woliery dla Lucka i Barbary – pary bielików olbrzymich mieszkających w płockim ZOO. Gatunek ten przebywa w ogrodzie zoologicznym w Płocku od 20 lat. Proponujemy wybudowanie nowoczesnej woliery wraz z tablicami edukacyjnymi. Dzięki wielkometrażowej budowli, ptaki będą miały optymalne warunki, by móc rozwinąć skrzydła, a może nawet dochować się potomstwa. Projekt będzie łączył w sobie edukację mieszkańców w zakresie potrzeby ochrony gatunków narażonych na wyginięcie z uatrakcyjnieniem wizyt w płockim ZOO.
39. Projekt zagospodarowania terenu zielonego wraz z wybiegiem dla psów osiedlowy (os. Zielony Jar) W ramach projektu osiedlowego powstanie projekt zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Batalionu Parasol (działka nr. 3187/28) oraz wybieg dla psów. Projekt zagospodarowania będzie zawierał aranżację całej przestrzeni z uwzględnieniem rozmieszczenia jak największej ilości zieleni (różnego rodzaju drzewa, krzewy oraz kwiaty), ławek, śmietniczek oraz ścieżek spacerowych z nawierzchni przepuszczalnej dla wody. Dodatkowo projekt zawierać będzie wykonanie orlika o wymiarach 25 m x 15 m, z wytyczonym boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki. Projekt ma przewidzieć także rozmieszczenie oświetlenia oraz przynajmniej jednego stołu do ping ponga. Teren ten jest jedyną tak dużą i niezagospodarowaną przestrzenią na osiedlu Zielony Jar (około 5 500 m2.)
40. Konopna ścieżka edukacyjna ogólnomiejski Celem powstania konopnej ścieżki edukacyjnej jest pokazanie mieszkańcom miasta jak wiele można z niewielkiej rośliny. Konopna ścieżka edukacyjna będzie zawierała sześć tablic z informacjami o konopi zaczynając od siewu, a kończąc na ekstrakcji.
41. naPowietrzACZ Kultury ogólnomiejski "naPowietrzACZ Kultury" to wakacyjny program cyklicznych spotkań kulturalnych na świeżym powietrzu. Projekt zakłada realizację wydarzeń w trzy letnie weekendy (piątek, sobota, niedziela). Cechuje go bogactwo oraz różnorodność oferty kulturalnej, a także edukacyjnej. Podczas każdego z trzydniowych spotkań przewidziane są propozycje dla dorosłych, młodzieży i rodzin z dziećmi. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród koncertów, spotkań z twórcami kultury, filmów, spektakli, bajek, animacji dla dzieci oraz innych atrakcji.
42. Ekologiczny autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami osiedlowy (os. Kolegialna) Projekt zakłada zakup nowego autobusu z napędem elektrycznym wraz ze stacją ładowania pojazdów. Nowoczesny, ekologiczny autobus będzie słuzył społeczności lokalnej do transportu osób z niepełnosprawnościami oraz dzieciom i młodzieży z SOSW nr 1 w codziennych dojazdach na zajęcia szkolne, zawody sportowe, wycieczki edukacyjno-krajoznawcze oraz do instytucji kultury. Beneficjentami projektu będą mieszkańcy osiedla Kolegialna z niepełnosprawnościami, uczniowie i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku oraz Podopieczni Stowarzyszenia "Moc jest w nas" działającego w SOSW nr 1.
43. Cyfrowa E-Małachowianka osiedlowy (os. Stare Miasto) Ce;em projektu jest podniesienie poziomu wyposażenia Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku w pomoce dydaktyczne - sprzęt komputerowy i multimedialny, dzięki któremu zwiększy się efektywność nauczania. Doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne pozwoli ba prowadzenie dodatkowych innowacyjnych zajęć, kursów, projektów, warsztatów czy wykładów zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.
44. Nowoczesne pracownie informatyczne osiedlowy (os. Kolegialna) Celem projektu jest wymiana i modernizacja sprzętu komputerowego oraz zmiana wystroju pracowni informatycznej na bardziej komfortowy i przyjazny dla ucznia. Projekt zakłada zakup 24 kompletnych zestawów komputerowych dla uczniów wraz z oprogramowaniem oraz 1 kompletnego zestawu dla nauczyciela. Pracownia dodatkowo zostanie doposażona w 86-calowy monitor interaktywny, drukarkę 3D oraz 4 laptopy. W ramach projektu do 2 pracowni informatycznych zakupione zostaną nowoczesne meble oraz odbędzie sie ich remont wraz z wymianą rolet i infrastruktury. Ważnym aspektem współczesnej szkoły są nowoczesne technologie informatyczne. Z nowych pracowni będą mogli korzystać wszyscy uczniowie szkoły na lekcjach informatyki oraz w czasie zajęć kół zainteresowań. Zapewnienie uczniom dostępu do najnowszych technologii poprawi jakość nauczania i wpłynie na rozwój kompetencji cyfrowych tak ważnych we współczesnym świecie.
45. Skwer kompozytorów mini park rekreacyjno edukacyjny osiedlowy (os. Międzytorze) Utworzenie mini parku rekreacyjno - edukacyjnego na niezagospodarowanym terenie zielonym w pobliżu nowego ronda na Osiedlu Międzytorze (im. Stanisława Moniuszki) w obrębie ulic Lachmana, Gierzyńskiego, Chopina. Projekt zakłada wykonanie nowych nasadzeń drzew, krzewów oraz wykonanie zieleńców, rozbudowę infrastruktury służącej odpoczynkowi, rekreacji i edukacji.
46. Oświetlenie ścieżki biegowej nad Sobótką osiedlowy (os. Stare Miasto) Chcesz trenować, spacerować na oświetlonym terenie Sobótki? Oddaj głos na ten projekt! Projekt zakłada montaż oświetlenia przy ścieżce biegowej na terenie Sobótki (od strony Wisły – odcinek 1600 m – około 42 latarnie). Teren rekreacyjny nad Sobótką jest miejscem skupiającym mieszkańców Płocka aktywnie spędzających czas na powietrzu o różnych porach dnia. Montaż oświetlenia poprawi bezpieczeństwo i zwiększy dostępność terenu w ciągu doby, pozwoli cieszyć się pięknem wzgórza Tumskiego i nabrzeża wiślanego. Realizacja projektu osobom uprawiającym sport na terenie nabrzeża wiślanego da możliwości prowadzenia treningów po zmierzchu. Projekt w pełni wpisuje się w Strategię Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka do roku 2030.
47. Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ciechomickiej osiedlowy (os. Ciechomice) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ciechomickiej. Projekt poprawi jakość i bezpieczeństwo komunikacji pieszych, rowerzystów. Realizacja projektu poprawi komfort jazdy rowerem i przyczyni się do rozwoju turystyki rowerowej w Płocku.
48. Zawsze bezpieczni ogólnomiejski Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu efektywności działań płockich jednostek ochotniczych straży pożarnych w Płocku-Borowiczkach i Płocku-Podolszycach oraz Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, poprzez dostosowanie technicznych środków reagowania do potrzeb wynikających z obecnie obowiązujących standardów ratownictwa w zakresie zwalczania zagrożeń, podejmowania działań prewencyjnych, ratowania zdrowia i życia ludzkiego, mienia i zapewnienia bezpieczeństwa środowiska przed skutkami powodzi i podtopień na terenie Miasta Płocka.
49. Aleja Platanowa dla Płocka - zasadźmy 100 platanów na 100 lecie obrony Płocka wzdłuż alei Marszałka J. Piłsudskiego ogólnomiejski Projekt zakłada posadzenia 100 szt. Platanów klonolistnych w pasie zieleni biegnącego pomiędzy pasami ruchu wzdłuż Alei marszałka J Piłsudskiego oraz ul. Wyszogrodzkiej. 100 platanów dla upamiętnienia 100 rocznicy odznaczenie Płocka przez Marszałka Józefa Piłsudskiego Krzyżem Walecznych. Wraz nasadzeniami chcemy zastosować innowacyjną technologię podlewania kropelkowego. Zakup 100 worków do nawadniania kropelkowego wraz z wodą do podlewania drzew podczas letniego okresu zapobiegnie usychaniu nowo posadzonych drzew. Worki będą napełniane raz w tygodniu podczas suszy i upałów w miesiącach maj-wrzesień. Projekt zakłada montaż worków oraz ich demontaż po okresie podlewania oraz obsługę (złożenie w budynku urzędu lub Miejskiego Zarządu Dróg).
50. Modernizacja siłowni pod chmurką przy ul. Traktowej  osiedlowy (os. Winiary) Projekt „Modernizacja siłowni pod chmurką przy ul. Traktowej” dotyczy doposażenia siłowni o następujące urządzenie typu drążek stacjonarny ogrodowy zewnętrzny z poręczami, drabinką pionową i poziomą oraz nasadzeń i posadowienia śmietniczek.
51. Pomocni osiedlowy (os. Kolegialna) Projekt POMOCNI powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Płocku i służyć będzie podniesieniu jakości i efektywności pracy w placówce. Założenia i podstawy programowe projektu wychodzą naprzeciw osobom korzystającym ze wparcia placówki (diagnozy, terapii, konsultacji), dla których ważne i istotne jest szybkie i skuteczne oraz profesjonalne rozwiązywanie problemów, z jakimi się do nas zgłaszają. Zależy nam na wieloaspektowym wspomaganiu rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz rozwijanie kompetencji rodzicielskich, które pozwolą na lepsze funkcjonowanie rodziny. Służyć temu będzie poprawa warunków edukacyjno-terapeutycznych poprzez doposażenie Poradni w dodatkowe pomoce multimedialne (tablice multimedialne) i sprzęt komputerowy, sprzęt do terapii metodą Tomatisa, szybszy Internet szerokopasmowy oraz drukarkę sieciową. Dzięki podniesieniu jakości pracy Poradni stanie się ona bardziej atrakcyjna i nowoczesna, a jednocześnie otworzy się na współpracę z mieszkańcami, dzięki możliwości realizowania wzbogaconej oferty oddziaływań terapeutycznych poprzez: prowadzenie terapii treningu słuchowego, organizowania szkoleń i pogadanek psychoedukacyjnych dla dzieci i rodziców mieszkańców osiedla Kolegialna.
52. Park kieszonkowy Stanley Podzielińskiego osiedlowy (os. Kolegialna) Projekt zakłada utworzenie Parku Kieszonkowego na osiedlu Kolegialna w obszarze działek o nr 596 i 594 - jednym z ostatnich wolnych, biologicznie czynnych przestrzeni w kwartale pomiędzy ulicami Jachowicza, Kilińskiego, Sienkiewicza i 1 Maja o łącznej powierzchni 4242 mkw. Projekt zakłada niewielką ingerencję w już istniejącą przestrzeń zieloną. Chodzi o zachowanie rekreacyjno-wypoczynkowego charakteru tego obszaru poprzez uzupełnienie go nowymi nasadzeniami drzew, krzewów, ustawieniem kilku ławek, stolików oraz niewielkim utwardzeniem jednej z istniejących już ścieżek spacerowych. Projekt ma wpłynąć korzystnie na jakość życia mieszkańców osiedla Kolegialna – jednym z najbardziej zurbanizowanych obszarów naszego miasta. Zapewni im dostęp do terenów zieleni o rekreacyjnym charakterze. Poprawi warunki sanitarne oraz klimatyczne – oczyszczanie powietrza, produkcje tlenu, zmniejszenie efektu wyspy ciepła – całego osiedla.
53. Modernizacja i zakup sprzętu multimedialnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 osiedlowy (os. Miodowa) Projekt zakłada modernizację sprzętu komputerowego oraz wyposażenie sal lekcyjnych w monitory interaktywne niezbędne dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku.
54. Edukacyjna geo-ścieżka FILMOWY PŁOCK osiedlowy (os. Stare Miasto) W Płocku powstało kilkadziesiąt produkcji telewizyjnych i filmowych. Są wśród nich fabuły i dokumenty takich twórców, jak: M. Kaniewska, K. Kieślowski, J. Skolimowski, J. Morgenstern, czy H. Kluba. „Filmowy Płock” to kilkadziesiąt filmów i tyle samo miejsc, w których te filmy powstawały. To również obiekty sfotografowane przez filmowców i te, w których działały kluby filmowe i sale kinowe, również te przedwojenne. To nie tylko część historii polskiej kinematografii, ale również historii samego Płocka, którą chcemy pielęgnować i promować nie tylko wśród płocczan, ale i turystów odwiedzających nasze miasto. Od kilku lat przypominamy o tym organizując pokazy kinowe i plenerowe „płockich” filmów oraz spacery turystyczne po „Filmowym Płocku”, jednak nigdy nie udało nam się odwiedzić wszystkich miejsc, opowiedzieć wszystkich historii związanych z X Muzą i jej obecnością w Płocku – zawsze ograniczał nas czas trwania wydarzenia, czy jego jednorazowość. W tej kwestii naprzeciw wyszedł nam GEOCACHING - nowa forma turystyki kulturowej łącząca turystykę, nowe techonologie oraz edukację - będący grą terenową, w którą „grać” może każdy: o dowolnej porze, samodzielnie lub w większym (rodzinnym) gronie. Polega ona na poszukiwaniu - przy pomocy nawigacji satelitarnej (GPS w telefonie komórkowym) - ukrytych fizycznie w przestrzeni miejskiej skrytek, posiadających swój opis w serwisie geocaching.com. Chcemy stworzyć 20 takich skrytek poświęconych filmowym historiom związanym z Płockiem. Ich odkrywanie atrakcyjne będzie nie tylko dla płockiej młodzieży, dzieciaków (warto docenić walor edukacyjny geocachingu – nauka poprzez zabawę w „poszukiwanie skarbów”), czy zainteresowanych ciekawym spędzeniem wolnego czasu dorosłych, ale i uprawiających geocaching turystów, którzy w poszukiwaniu skrytek geocache potrafią przemierzyć cały kraj, więc zajrzą i do Płocka. Projekt posiada zatem również ogromny potencjał promocyjny skierowany na zewnątrz i to przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków.
55. Zakup monitorów interaktywnych dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Płocku osiedlowy (os. Kolegialna) Celem projektu jest wyposażenie pracowni przedmiotowych w nowoczesne monitory interaktywne z komputerami i oprogramowaniem Windows i Microsoft Office.
56. AED i pierwsza pomoc na Osiedlu Winiary osiedlowy (os. Winiary) Projekt „AED i pierwsza pomoc na osiedlu Winiary” obejmuje zakup i montaż na osiedlu Winiary defibrylatora AED (lokalizacja: orlik przy ul. Zamenhoffa), edukację z zakresu pierwszej pomocy mieszkańców Płocka (szczególnie mieszkańców osiedla Winiary) podczas eventów organizowanych przez RMO, oraz nagranie filmu/spotu promującego nasz Płock, jako miasto w którym jest rozwinięta sieć AED oraz BLS/AED w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. W zakres projektu wchodzi: 1) zakup 1 szt AED z szafką i umieszczenie ich w budynku lub na budynku znajdującym się na orliku przy ul. Zamenhoffa 2) zakup 1 szt AED treningowego 3) szkolenie z pierwszej pomocy 16 godzin kurs dla pracowników Orlika przy ul. Zamenhoffa 4) eventy szkoleniowe podczas wydarzeń organizowanych przez RMO Winiary dla mieszkańców osiedla Winiary i płocka (około 1800 uczestników). 5) nagranie filmu /spotu promującego nasz Płock, jako miasto w którym jest rozwinięta sieć AED oraz postępowanie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia
57. Ledy zamiast kredy - unowocześnienie bazy dydaktycznej w Szkole Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku osiedlowy (os. Tysiąclecia) Celem projektu jest wyposażenie trzynastu pracowni Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku w interaktywne, wielkoformatowe monitory dotykowe wraz z laptopami. Projekt jest odpowiedzią na rosnące potrzeby uczniów. szeroki wachlarz możliwości jakie dają interaktywne monitory dotykowe to szansa na zwiększenie efektywności i jakości nauczania, oraz uatrakcyjnienie prowadzonych lekcji. Jest to istotne w procesie kształcenia uczniów, a także podczas pracy dydaktycznej z uczniami o specjalistycznych potrzebach edukacyjnych. Takie wyposażenie pracowni, w razie potrzeby, daje możliwość wdrożenia kompleksowego nauczania hybrydowego.
58. Rozbudowa placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku ogólnomiejski Celem projektu jest rozbudowa istniejącego placu zabaw o nowe elementy w Szkole Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika.
59. Urządzenie placu zabaw dla dzieci najmłodszych 2,5-4-letnich przy Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Płocku "Pod Aniołami" osiedlowy (os. Tysiąclecia) Projekt przewiduje wyposażenie terenu przedszkolnego w urządzenia terenowe dostosowane do potrzeb najmłodszych wychowanków przedszkola, którymi są dzieci niepełnosprawne i sprawne w wieku od 2,5 do 4 lat. Z placu zabaw będą mogły korzystać także rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym, w godzinach pracy przedszkola. Dużym atutem terenu przedszkolnego, na którym ma być zlokalizowany plac zabaw, jest pięknie zagospodarowany ogród przedszkolny ze zróżnicowanym drzewostanem: stare drzewa iglaste, kasztanowce, lipy, akacje, brzozy, perukowiec, klony, cyprysy, tuje oraz ciekawymi okazami krzewów i roślin ozdobnych: azalie, rododendrony, hortensje, róże, bzy, piwonie, liliowce.
60. Postawienie przystanku autobusowego KM w Płocku na ulicy Bielskiej ogólnomiejski Projekt dotyczy postawienia przystanku autobusowego KM w Płocku na ulicy Bielskiej. Obecnie odległość od przystanku przy poczcie a sklepem Carrefour jest zbyt daleka.