Projekty wybrane do realizacji

1. OBYWATELSKI PŁOCK - Projekt ogólnomiejski /w trakcie realizacji/

Zadanie obejmuje budowę boiska do teqballa, zakup 9-osobowego samochodu oraz sprzętu komputerowego dla uczniów płockich szkół, utworzenie poradni małżeństwa i rodziny oraz dokończenie budowy i wyposażenie drugiego piętra Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego.

W dniu 22 lipca 2020 r. przekazano dla Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku samochód Ford Transit Custom o pojemności silnika: 1995 cm³. Samochód będzie służył do przewozu uczniów uczestniczących w licznych konkursach zawodowych, zaopatrzenia pracowni gastronomicznych, w których odbywają się zajęcia praktyczne przez cały rok, przewozu materiałów w trakcie odbywających się egzaminów zewnętrznych oraz organizowania charytatywnie różnych uroczystości na terenie miasta.

Samochód dla ZSUiP - więcej

Poradnia dla małżonków i rodzin działała od 1 stycznia do 30 listopada 2020r. Stowarzyszenie na rzecz Małżeństwa i Rodziny "NIE MA LEKKO" otrzymało na jego realizację 56 189.00 zł. Były to specjalistyczne usługi psychologiczne i mediacyjne dla osób potrzebujących pomocy w sprawach małżeńskich i rodzinnych. Oferta dla osób samodzielnie poszukujących wsparcia oraz w ramach kompleksowej współpracy z innymi jednostkami: służby zdrowia i opieki społecznej. Zadanie obejmowało również organizację takich wydarzeń jak Tydzień Małżeństwa i Konferencja naukowa o rodzinie.

W ramach przetargu nieograniczonego w dniu 27.07.2020 r. zakupiono dla LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły 45 sztuk komputerów stacjonarnych NTT Business M966, które wykorzystywane są przez nauczycieli do obsługi dziennika elektronicznego oraz do prowadzenia lekcji multimedialnych oraz 10 sztuk monitorów dotykowych o przekątnej 86". Monitory zamontowano w klasach w celu uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć multimedialnych. Za pozostałą z przetargu kwotę, na drodze zapytania ofertowego zakupiono, dodatkowe 5 sztuk ekranów dotykowych, które w dniu 31.08.2020 dostarczyła firma TopService z Płocka. Ww. ekrany także zamontowano w klasach w celu uatrakcyjnienia prowadzonych lekcji multimedialnych.


2. EKO-PATROL – DOBRO ZWIERZĄT – WSPÓLNA SPRAWA - Projekt ogólnomiejski /zrealizowany/

EKO-PATROL to specjalistyczny zespół Straży Miejskiej stworzony, aby pomagać zwierzętom i chronić środowisko naturalne. W ramach zadania zakupiono samochód elektryczny RENAULT KANGOO ZE wraz z niezbędnym wyposażeniem za kwotę 205 tys. zł. Samochód jest przystosowany do przewozu zwierząt.

EkoPatrol - więcej


3. NOWOCZESNA EDUKACJA - Projekt osiedlowy (os. Dworcowa) /zrealizowany/

W ramach zadania zakupiono multimedialne programy edukacyjne, sprzęt sportowy, nagłośnieniowy i muzyczny, monitory interaktywne, laptopy i komputery, ekran przenośny i telewizory. Zakupiono również wyposażenie ośrodka, meble, krzesła, wymieniono drzwi wewnętrzne, zakupiono namiot typu Gwiazda, zamontowano osłony na grzejniki. Zakupiono schodołaz wraz ze szkoleniem z jego obsługi ułatwiający osobom niepełnosprawnym ruchowo przemieszczanie się po terenie ośrodka, zmodernizowano sterowanie szlabanami parkingu przy SOSW nr 2, wymieniono bramę, zamontowano klimatyzatory wraz z opinią techniczną dot. montażu elementów zewnętrznych klimatyzatorów. W grudniu 2020 roku zakończyły się zajęcia pozalekcyjne.


4. REMONT Z ROZBUDOWĄ BUDYNKU O DODATKOWE 150M2 PRZY ULICY TOKARSKIEJ 29 - Projekt osiedlowy (os. Pradolina Wisły) /przygotowanie do realizacji/

Projekt zakłada stworzenie miejsca do organizowania: warsztatów terapeutycznych dla seniorów, osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych; spotkań umacniających więzi pokoleniowe i sąsiedzkie na Pradolinie Wisły. W 2020 roku opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową rozbudowy budynku znajdującego się przy ulicy Tokarskiej 29 z przeznaczeniem na miejsce integracji lokalnej społeczności. Kwota  umowna 35 670,00 zł.


5. „NOWOCZESNA KL@SA” – WYPOSAŻENIE NOWEJ PRACOWNI KOMPUTEROWEJ W SERWER I 20 ZESTAWÓW KOMPUTEROWYCH DLA UCZNIÓW, DOTYKOWY MONITOR INTERAKTYWNY 65” I URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE - Projekt osiedlowy (os. Tysiąclecia) /zrealizowany/

Projekt zakładał wyposażenie pracowni w Szkole Podstawowej Nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w nowy sprzęt komputerowy - 20 kompletnych zestawów komputerowych dla uczniów wraz z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, programem antywirusowym oraz serwer obsługujący wszystkie komputery, dotykowy monitor interaktywny 65” i urządzenie wielofunkcyjne.


6. MODERNIZACJA WENTYLACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15 IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W PŁOCKU - Projekt osiedlowy (os. Góry) /zrealizowany/

Celem projektu było wykonanie modernizacji systemu wentylacji poprzez dostawę  i montaż klimatyzatorów typu Split oraz oczyszczaczy powietrza w wybranych pomieszczeniach budynku Szkoły Podstawowej Nr 15 w Płocku.


7. „STACJA ROWERU MIEJSKIEGO UL. TRAKTOWA”- DOTYCZY POSTAWIENIA NOWEJ STACJI ROWERU MIEJSKIEGO NA UL. TRAKTOWEJ W PŁOCKU - Projekt osiedlowy (os. Winiary) /zrealizowany/

Projekt zakładał postawienie nowej stacji rowerowej roweru miejskiego przy ul. Traktowej. Dzięki temu dojazd mieszkańców tej części Płocka do centrum będzie łatwiejszy. Stacja została uruchomiona wraz ze startem sezonu Płockiego Roweru Miejskiego - 8.05.2020 roku.


8. SALA DO TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ „MIODOWE WZGÓRZA” - Projekt osiedlowy (os. Miodowa) /zrealizowany/

W ramach projektu utworzono, wyremontowano i wyposażono w profesjonalny sprzęt salę do terapii integracji sensorycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 17 przy ul. Miodowej 18, którzy posiadają opinię lub orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej ze wskazaniem do ww. terapii lub mają trudności w uczeniu się czy zaburzenia zachowania, które w znaczącym stopniu utrudniają dzieciom funkcjonowanie społeczne i stanowią istotną barierę w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkolnej edukacji.


9. SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA - Projekt osiedlowy (os. Ciechomice) /zrealizowany/

Siłownia powstała na terenie Miejskiego Przedszkola nr 2 i będzie miejscem aktywnego, rodzinnego wypoczynku mieszkańców na wolnym powietrzu. Odbiór końcowy odbył się 09.12.2020 r.


10. POWIEDZ „SI” TERAPII SI - Projekt osiedlowy (os. Międzytorze) /zrealizowany/

Projekt został zrealizowany i przewidywał remont sali do terapii SI oraz jej wyposażenie w niezbędny profesjonalny sprzęt do terapii sensorycznej, pomoce dydaktyczne i materiały do warsztatów sensoplastycznych.


11. STUDIOBUS - Projekt osiedlowy (os. Kolegialna) /zrealizowany/

Projekt zakładał stworzenie mobilnego studia koncertowo nagraniowego przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku wspierającego rozwój artystyczny oraz rozwijającego aktywność koncertową zarówno uczniów szkół jak również mieszkańców Płocka. Zakupiono dla szkoły 9-osobowego busa marki Ford Transit Custom Kombi Trend 2.0 EcoBlue 130KM, specjalistyczny komputer 13- calowy MacBook Pro z pakietem profesjonalnych aplikacji dla sektora edukacji zawierający zaawansowane narzędzia dla montażystów wideo i muzyków, komputer 16-całowy MacBook, sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy i akcesoria muzyczne m.in. zestawy nagłośnieniowe, kolumny, mikrofony, statywy, słuchawki, miksery, casy, światła, wytwornice mgły, zestawy pulpitów do nut z wózkami, itp. W ramach zadania zakupiono również pianina cyfrowe Kawai KDP 110 (2 szt.), 16 szt. krzeseł muzyka orkiestrowego oraz podest dyrygenta.


12. INTEGRACYJNO-SENSORYCZNY PLAC ZABAW - Projekt osiedlowy (os. Kolegialna) /zrealizowany/

W ramach projektu wybudowano na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 integracyjny plac zabaw dla dzieci. Zakupiono wielofunkcyjny sprzęt przeznaczony dla dzieci z osiedla oraz dzieci z niepełnosprawnościami (podopiecznych ośrodka) oraz urządzenia stymulujące wszechstronny rozwój dzieci. Na bezpiecznej nawierzchni znalazły się m. in. takie urządzenia jak huśtawki, karuzela, piaskownica oraz ścianka muzyczna. Koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.


13. PRZEBUDOWA PLACU ZABAW NA TERENIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 21 - Projekt osiedlowy (os. Dworcowa) /zrealizowany/

Projekt polegał na modernizacji placu zabaw dla dzieci z MP 21 i mieszkańców osiedla. Zakładał ustawienie nowych zabawek: piaskownica, bujaki, karuzela, zjeżdżalnia; wyłożenie terenu bezpieczną nawierzchnią i jego podział na część dla dzieci młodszych i starszych; stworzenie miniboiska do uprawiania sportów zespołowych. Koszt inwestycji prawie 500 tys. zł.


14. REMONT ROGATKI WARSZAWSKIEJ FILIA NR 2 KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ - Projekt osiedlowy (os. Wyszogrodzka) /zrealizowany/

Projekt zakładał remont zabytkowego klasycystycznego budynku Rogatki Warszawskiej w której mieści się Filia nr 2 Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego założona w maju 1965 roku. Dzięki niemu komfort korzystania z placówki znacznie wzrósł oraz pozwolił wyeksponować piękno zabytku. Koszt remontu to ponad 400 tys. zł.

Remont Rogatki Warszawskiej Filia Nr 2 Książnicy Płockiej - więcej


15. SAMOCHÓD DO NAUKI JAZDY DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE - Projekt osiedlowy (os. Łukasiewicza) /zrealizowany/

Projekt obejmował zakup samochodu osobowego przystosowanego do nauki jazdy w Szkolnym Ośrodku Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku. Samochód będzie wykorzystywany do realizacji obowiązkowych zajęć edukacyjnych z przedmiotu nauka jazdy, ujętego w podstawie programowej kształcenia zawodowego dla technikum i branżowej szkoły I stopnia. 25-02-2020 roku zakupiono dla Szkoły samochód Toyota Yaris.


16. ZOSTAŃ MISTRZEM - BOKSERSKI PŁOCK - Projekt osiedlowy (os. Kolegialna) /zrealizowany/

Projekt polegał na nieodpłatnych zajęciach dla mieszkańców Płocka w wieku 12-18 lat w zakresie boksu olimpijskiego oraz zajęć rekreacyjno-ruchowych dla młodzieży i dorosłych powyżej 19 lat. Zajęcia odbywały się w sali sportowej LO im Wł. Jagiełły w Płocku w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17.30-19.00 oraz wtorki i czwartki w godzinach 18.00-19.00. Łącznie zajęcia prowadzone były przez 9 miesięcy i obejmowały 6,5 godziny tygodniowo. Koszty obejmowały: wynajem sali sportowej, opłatę za pracę trenera, koordynację zadania, obsługę księgową, zakup sprzętu sportowego, ubezpieczenie, udział w zawodach. Na realizację budżetu obywatelskiego ogłoszony został otwarty konkurs ofert zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Złożona została jedna oferta i została przyznana dotacja na realizację zadania – Klubowi bokserskiemu Płock.


 

PROJEKTY WYBRANE DO REALIZACJI W RAMACH VIII EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PŁOCKA
L.p. Nr projektu Nazwa Charakter projektu Stan realizacji
1. 50 OBYWATELSKI PŁOCK ogólnomiejski w trakcie realizacji
2. 58 EKO-PATROL – DOBRO ZWIERZĄT – WSPÓLNA SPRAWA ogólnomiejski zrealizowany
3. 53 NOWOCZESNA EDUKACJA osiedlowy (os. Dworcowa) zrealizowany
4. 47 REMONT Z ROZBUDOWĄ BUDYNKU O DODATKOWE 150M2 PRZY ULICY TOKARSKIEJ 29 osiedlowy (os. Pradolina Wisły) przygotowanie do realizacji
5. 77 „NOWOCZESNA KL@SA” – WYPOSAŻENIE NOWEJ PRACOWNI KOMPUTEROWEJ W SERWER I 20 ZESTAWÓW KOMPUTEROWYCH DLA UCZNIÓW, DOTYKOWY MONITOR INTERAKTYWNY 65” I URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE osiedlowy (os. Tysiąclecia) zrealizowany
6. 76  MODERNIZACJA WENTYLACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15 IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W PŁOCKU osiedlowy (os. Góry) zrealizowany
7. 70 „STACJA ROWERU MIEJSKIEGO UL. TRAKTOWA”- DOTYCZY POSTAWIENIA NOWEJ STACJI ROWERU MIEJSKIEGO NA UL. TRAKTOWEJ W PŁOCKU osiedlowy (os. Winiary) zrealizowany
8. 15 SALA DO TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ „MIODOWE WZGÓRZA” osiedlowy (os. Miodowa) zrealizowany
9. 45 SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA osiedlowy (os. Ciechomice) zrealizowany
10. 19 POWIEDZ „SI” TERAPII SI osiedlowy (os. Międzytorze) zrealizowany
11. 21 STUDIOBUS osiedlowy (os. Kolegialna) zrealizowany
12. 22 INTEGRACYJNO-SENSORYCZNY PLAC ZABAW osiedlowy (os. Kolegialna) zrealizowany
13. 14 PRZEBUDOWA PLACU ZABAW NA TERENIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 21 osiedlowy (os. Dworcowa) zrealizowany
14. 82 REMONT ROGATKI WARSZAWSKIEJ FILIA NR 2 KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ osiedlowy (os. Wyszogrodzka) zrealizowany
15. 49 SAMOCHÓD DO NAUKI JAZDY DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE osiedlowy (os. Łukasiewicza) zrealizowany
16. 29 ZOSTAŃ MISTRZEM - BOKSERSKI PŁOCK osiedlowy (os. Kolegialna) zrealizowany

Wyniki głosowania

PODSUMOWANIE - PROJEKTY

Liczba złożonych projektów (łącznie) - 83

Liczba projektów wycofanych - 1

Liczba projektów ogólnomiejskich - 24

Liczba projektów osiedlowych - 59

Liczba projektów zweryfikowanych pozytywnie - 62

Liczba projektów zweryfikowanych negatywnie - 21

 

PODSUMOWANIE - GŁOSOWANIE

Liczba uprawnionych mieszkańców -116 257

Liczba mieszkańców którzy oddali głos - 7 453

Frekwencja - 6,41% (ubiegły rok 5,65%)

Liczba wszystkich głosów - 12 428

Liczba ważnych głosów - 12 363

Liczba nieważnych głosów - 65

Liczba głosów oddanych na projekt ogólnomiejski - 5 451

Liczba głosów oddanych na projekt osiedlowy - 6 912

 

Podział na kanały głosowania (liczba głosów):

strona internetowa - 5 152

osobiście - 7 211

 

1. LICZBA ZDOBYTYCH GŁOSÓW

 LICZBA ZDOBYTYCH GŁOSÓW - PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE 
 50. Obywatelski Płock  1863
 9. Płocki Stok Zjazdowy  499
 58. EKO-PATROL - Dobro zwierząt - wspólna sprawa  474
 40. Kompleks sportowy SP 23  473
 43. Nadwiślańska Strefa Wspinaczkowa  442
 13. Rozbudowa i przystosowanie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych  237
 11. Łącznik ulicy Zbożowej i Łączniczek z obwodnicą Płocka i drogą lokalną wzdłuż obwodnicy Płocka w stronę ronda w Boryszewie  199
 18. Zdrowy Płock  179
 10. Oświetlenie parku na Zdunach oraz parku na Górkach  172
 36. "Pierwsza pomoc w płockich szkołach " - baza symulacyjna dla uczniów, edukacja i rozbudowa siei AED  171
 32. Wiaty rowerowe, stojaki na rowery dla wszystkich osiedli Płocka i wszystkich płockich szkół  166
 73. Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych  142
 66. Bezpieczny rowerzysta  134
 16. Tężnia solankowa na Radziwiu  130
 68. Aktywny niepełnosprawny  66
 17. Zagospodarowanie terenu rekreacji publicznej wraz z miasteczkiem rowerowym  52
 67. Płock Miasto Bohater - Szlakiem płockich barykad  52
LICZBA ZDOBYTYCH GŁOSÓW - PROJEKTY OSIEDLOWE
 53. Nowoczesna edukacja  938
 77. Nowoczesna klasa - Wyposażenie nowej pracowni komputerowej w serwer i 20 zestawów komputerowych dla uczniów, dotykowy  monitor interaktywny 65" i urządzenie wielofunkcyjne  460
 15. Sala do terapii sensorycznej "Miodowe wzgórza"  452
 21. StudioBus  406
 22. Integracyjno-sensoryczny plac zabaw  312
 14. Przebudowa placu zabaw na terenie Miejskiego Przedszkola nr 21  291
 82. Remont Rogatki Warszawskiej Filia nr 2 Książnicy Płockiej  281
 49. Samochód do nauki jazdy dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie  265
 78. Trampolinowy plac zabaw dla małych i dużych oraz seniorów  263
 24. Minirampa "Skate Park"  216
 44. Projekt edu.BOT - życie robotów - innowacyjne zajęcia z informatyki  213
 57. Psi uśmiech - Osiedlowy park dla psów - Osiedle Skarpa  211
 59. Park wodny na Sobótce  193
 46. Budowa Skateparku w Borowiczkach  192
 33. Utwardzenie terenu między blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34 (kostka polbruk bezfazowy), montaż oświetlenia i utworzenie terenu zielonego  174
 31. Budowa oświetlenia doświetlającego na obiekcie Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego w Płocku znajdującego się przy ul. Sportowej 3  154
 48. Sala wyciszeń w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Płocku  147
 41. Zakup 9 osobowego samochodu dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 w Płocku  143
 76. Modernizacja wentylacji w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Św. Franciszka z Asyżu w Płocku  135
 70. "Stacja roweru miejskiego ul. Traktowa" - dotyczy postawienia nowej stacji roweru miejskiego na ul. Traktowej w Płocku  111
 5. Szkoła na sześć  109
 79. Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola  98
 61. Warsztaty parkour oraz breakdance  91
 19. Powiedz „si” terapii SI  90
 42. Wiaty rowerowe i samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 w Płocku  88
 83. Plac zabaw Żwirka i Muchomorka  84
 47. Remont z rozbudową budynku o dodatkowe 150 m2 przy ulicy Tokarskiej 29  79
 34. Rowerowe osiedle Dworcowa – wiaty rowerowe, stojaki na rowery, stacja naprawy rowerów  78
 71. Stacja Imielnica - rozbudowa systemu roweru miejskiego  64
 45. Siłownia zewnętrzna  60
 52. Zakup samochodu osobowo-dostawczego (busa) na potrzeby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów  56
 29. Zostań Mistrzem – bokserski Płock  55
 75. Budowa chodnika wzdłuż południowej strony bloku przy ul Czwartaków 8  53
 51. Nowoczesny, ekologiczny, bezpieczny Plac Zabaw dla dzieci i młodzieży "Stadionik"  51
 1. Rewitalizacja Placu 13 Straconych  47
 20. Ławki z przewijakiem  46
 38. Budowa placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Nr 1 im. Marii Macieszyny  42
 35. Montaż oświetlenia przy ścieżce biegowej nad Sobótką  41
 12. Skarpol Plac edukacyjno-aktywizujący-wypoczynkowy  33
 37. Rowerowe osiedle Łukasiewicza – wiaty rowerowe, stojaki na rowery, samoobsługowa stacja naprawy rowerów  23
 72. Stacja Mickiewicza  22
 23. Zielony parking ze stawem retencyjnym  21
 69. Stacja Trzepowo - rozbudowa systemu roweru miejskiego  10
 30. Góry na sportowo – boks olimpijski dla dzieci i młodzieży  8
 80. Przyjazna ulica Obrońców Płocka 1920 r.  6

 

 2. PROJEKTY WYBRANE DO REALIZACJI

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE
NR PROJEKTU NAZWA PROJEKTU LICZBA ZDOBYTYCH GŁOSÓW
 50. Obywatelski Płock 1863
 8. EKO PATROL - Dobro zwierząt - Wspólna sprawa 474
PROJEKTY OSIEDLOWE - LISTA PROCENTOWA
 NR PROJEKTU  NAZWA PROJEKTU  OSIEDLE  LICZBA MIESZKAŃCÓW  LICZBA ZDOBYTYCH GŁOSÓW  %
 53.  Nowoczesna edukacja  Dworcowa  5492  938  17,08%
 47.  Remont z rozbudową budynku o dodatkowe 150 m2 przy ulicy Tokarskiej 29  Pradolina Wisły  482  79  16,39%
 77.  "Nowoczesna Klasa" - Wyposażenie nowej pracowni komputerowej w serwer i 20 zestawów komputerowych dla uczniów, dotykowy monitor interaktywny 65" i urządzenie wielofunkcyjne  Tysiąclecia  5446  460  8,45%
 76.  Modernizacja wentylacji w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Św. Franciszka z Asyżu w Płocku  Góry  1697  135  7,96%
 70.  "Stacja roweru miejskiego ul. Traktowa" - dotyczy postawienia nowej stacji roweru miejskiego na ul. Traktowej w Płocku  Winiary  1655  111  6,71%
 15.  Sala do terapii sensorycznej „Miodowe wzgórza”  Miodowa  9632  452  4.69%
 45.  Siłownia zewnętrzna  Ciechomice  1317  60  4,56%
 19.  Powiedz „si” terapii SI  Międzytorze  5298  90  1,71%
PROJEKTY OSIEDLOWE - LISTA RANKINGOWA
NR PROJEKTU NAZWA PROJEKTU OSIEDLE LICZBA ZDOBYTYCH GŁOSÓW
21. StudioBus Kolegialna 406
22. Integracyjno-sensoryczny plac zabaw Kolegialna 312
14. Przebudowa placu zabaw na terenie Miejskiego Przedszkola nr 21 Dworcowa 291
82. Remont Rogatki Warszawskiej Filia nr 2 Książnicy  Płockiej Wyszogrodzka 281
49. Samochód do nauki jazdy dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie Łukasiewicza 265
29. Zostań Mistrzem – bokserski Płock Kolegialna 55

Projekty negatywnie zweryfikowane

PROJEKTY ZWERYFIKOWANE NEGATYWNIE W RAMACH VIII EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PŁOCKA

 

Lp. Nazwa projektu Charakter projektu ocena
2.

Plac zabaw dla dzieci na Starym Rynku

osiedlowy (os. Stare Miasto)

negatywna
3.

Parking osiedlowy

osiedlowy (os. Miodowa)

negatywna
4.

Staromiejski system kontroli dostępu do deptaków dla pojazdów. Pieszy bezpieczny na deptaku

osiedlowy (os. Stare Miasto)

negatywna
6.

Tężnia solankowa na Osiedlu Kolegialna

osiedlowy (os. Kolegialna)

negatywna
8.

Rewitalizacja Placu Edwarda Jurgensa wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Nowowiejskiego

osiedlowy (os. Stare Miasto)

negatywna
25. Mo-Tor Płock - Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

ogólnomiejski

negatywna
26. Mo-Tor Płock - Plac szkoleniowy wraz z parkingiem i pawilonem dydaktycznym

osiedlowy (os. Trzepowo)

negatywna
27. Wodny świat dziecka

ogólnomiejski

negatywna
28. Wodny świat dziecka - mini

osiedlowy (os. Skarpa)

negatywna
39. Czyste powietrze na osiedlu Imielnica

osiedlowy (os. Imielnica)

negatywna
54. Wózkowe Pogotowie "Ratunkowe"

ogólnomiejski

negatywna
55. Kładka (dla pieszych) nad ulicą Wyszogrodzką w okolicy marketu OBI

osiedlowy (os. Podolszyce Północ)

negatywna
56. Psi uśmiech - Osiedlowy park dla psów - Osiedle Łukasiewicza

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

negatywna
60. Budowa tężni solankowej osiedle Międzytorze

osiedlowy (os. Międzytorze)

negatywna
62. Zapora pływająca do ochrony nowego nabrzeża

ogólnomiejski

negatywna
63. Wykonanie oświetlenia torów na terenie Centrum Sportów Ekstremalnych

osiedlowy (os. Podolszyce Północ)

negatywna
64. Muszla Koncertowa i mini scena

ogólnomiejski

negatywna
65. Aktywni kibice, aktywni niepełnosprawni

ogólnomiejski

negatywna
74. Montaż spowalniacza ruchu  osiedlowy (os. Podolszyce Południe) negatywna
81. Rabata dla Płocka przy ul. Tumskiej - Zielony Parklet osiedlowy (os. Stare Miasto) negatywna

 

Uzasadnienie negatywnej oceny
 
2. PLAC ZABAW DLA DZIECI NA STARYM RYNKU
charakter projektu: osiedlowy (os. Stare Miasto)
ocena: negatywna

Projekt niezgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Przedmiotowy teren jest obszarem o funkcji usługowo-rekreacyjnej z zielenią urządzoną, podzielony na różne strefy funkcjonalne. W narożnikach placu wydzielone są ciąg pieszo-jezdny, ciąg pieszy oraz ulica. W związku z powyższym nie ma możliwości technicznych na usytuowanie placów zabaw. Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, odległość placów zabaw i urządzeń od linii rozgraniczających ulice, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi powinna wynosić co najmniej 10 m.
Charakter głównego rynku miasta i organizacja ważnych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych wymaga utrzymania obecnej formy placu miejskiego z sytuowanym lodowiskiem w okresie zimowym, a istniejąca zieleń wpisuje się w adaptację do zmian klimatu i nie powinna być usuwana. Narożniki placu stanowią natomiast funkcję komunikacyjną i nie powinny być zabudowywane. Centrum miasta, z przestrzenią Starego Rynku powinno stanowić wizytówkę miasta, zagospodarowaną w sposób podkreślający jej walory architektoniczne i stanowiący nawiązanie do zagospodarowania historycznego. Od wieków, w miastach place te skupiały najważniejsze funkcje i były ośrodkami życia miejskiego. Ze względu na otaczające plac zabytkowe kamienice, funkcjonalność przestrzeni (urząd miasta, lokale gastronomiczne, miejsca kultu) i organizowane wydarzenia kulturalne, Stary Rynek przyciąga zarówno mieszkańców Płocka, jak i turystów. Jest to przestrzeń, na której rozgrywają się najważniejsze przejawy życia publicznego miasta. Dlatego też, każda nowa funkcja wprowadzana w przestrzeń Starego Rynku musi być przeanalizowana ze szczególną uwagą, tak by nie zdominowała powierzchni placu. Wprowadzenie na Stary Rynek placów zabaw, w sposób znaczący zmieni zagospodarowanie przestrzeni i uniemożliwi jego użytkowanie jako reprezentacyjnego placu. Ponadto na rynku w chwili obecnej znajduje się wiele elementów zagospodarowania (kwietniki, zieleń, elementy małej architektury) organizujących przestrzeń i warunkujących jej użytkowanie. Nasycenie przestrzeni rynku nowymi elementami czy funkcjami, ze względu na jego niewielka powierzchnię, musi być ograniczone tak, by nie powodować dyskomfortu u przebywających osób. Liczne imprezy organizowane na placu angażują zwykle całą jego przestrzeń, więc jednoczesne jej użytkowanie przez uczestników tych wydarzeń, jak i rodziców z dziećmi na placach zabaw może być uciążliwe i niesatysfakcjonujące, zarówno dla jednych jak i drugich. Tym samym wprowadzenie kolejnych elementów nie jest możliwe.
 
3. PARKING OSIEDLOWY
charakter projektu: osiedlowy (os. Miodowa)
ocena: negatywna

Odrzucony formalnie. Brak listy poparcia, brak oszacowania kosztów.
 
4. STAROMIEJSKI SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU DO DEPTAKÓW DLA POJAZDÓW. PIESZY BEZPIECZNY NA DEPTAKU
charakter projektu: osiedlowy (os. Stare Miasto)
ocena: negatywna

Wśród urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, brak jest zdalnie sterowanych wysuwanych z nawierzchni słupków w związku z czym tego typu urządzenia nie mogą być stosowane w organizacji ruchu. Aktualnie obowiązująca organizacja ruchu, w miejscach wskazanych w projekcie zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego, dopuszcza wjazd tych pojazdów których wjazd jest uzasadniony.
 
6. TĘŻNIA SOLANKOWA NA OSIEDLU KOLEGIALNA
charakter projektu: osiedlowy (os. Kolegialna)
ocena: negatywna

Szacunkowy koszt realizacji projektu przekracza wartość dla projektu osiedlowego w 2020 r. ponadto staromiejski plac miasta nie jest miejscem odpowiednim na instalacje tego typu budowli. Kształt zagospodarowania pl. Obrońców Warszawy został wypracowany w wyniku konkursu architektonicznego na podstawie wniosku z BOP II Edycji. Zwycięska praca konkursowa pn. „Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania Placu Obrońców Warszawy wraz ze schodami Broniewskiego w Płocku” nie przewiduje takich obiektów jak tężnia solankowa. Forma placu przyjęta pracy konkursowej jest zdeterminowana głównie historią miejsca i kontekstem. Podstawowym założeniem było uczytelnienie założenia ukształtowanego w początkach XIX wieku. Uzupełniono i przedłużono w kierunku południowym szpalery kasztanowców, jednocześnie usuwając wtórne nasadzenia zakłócające odbiór kompozycji. Przestrzeń placu wraz z przecinającą ja ulicą Kościuszki została przekształcona do jednego poziomu w celu podkreślenia jej spójności. Reasumując, niedopuszczalnym jest zaproponowany projekt w ramach obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego, który będzie ingerował, a wręcz niweczył wcześniej już powstały w tej samej formule projekt BO III.
 
8. REWITALIZACJA PLACU EDWARDA JURGENSA WRAZ Z CHODNIKIEM WZDŁUŻ UL. NOWOWIEJSKIEGO
charakter projektu: osiedlowy (os. Stare Miasto)
ocena: negatywna

Teren, na którym ma być zlokalizowany projekt nie stanowi mienia Gminy Miasto Płock (własność: Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku). Ponadto koszty przedsięwzięcia znacznie przekraczają wartość dla projektu osiedlowego.
 
25. MO-TOR PŁOCK - OŚRODEK DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY
charakter projektu: ogólnomiejski
ocena: negatywna

Koszt wykonania inwestycji znacznie przekracza kwotę przeznaczoną na realizację projektu osiedlowego. Ponadto trwają procedury przygotowania terenu na przetarg związany z obszarem inwestycyjnym.
 
26. MO-TOR PŁOCK - PLAC SZKOLENIOWY WRAZ Z PARKINGIEM I PAWILONEM DYDAKTYCZNYM
charakter projektu: osiedlowy (os. Trzepowo)
ocena: negatywna

Koszt wykonania inwestycji znacznie przekracza kwotę przeznaczoną na realizację projektu osiedlowego. Ponadto trwają procedury przygotowania terenu na przetarg związany z obszarem inwestycyjnym.
 
27. WODNY ŚWIAT DZIECKA
charakter projektu: ogólnomiejski
ocena: negatywna

Koszt wykonania inwestycji znacznie przekracza kwotę przeznaczoną na realizację projektu miejskiego.
 
28. WODNY ŚWIAT DZIECKA – MINI
charakter projektu: osiedlowy
ocena: negatywna

Koszt wykonania inwestycji znacznie przekracza kwotę przeznaczoną na realizację projektu osiedlowego.
 
39. CZYSTE POWIETRZE NA OSIEDLU IMIELNICA
charakter projektu: osiedlowy (os. Imielnica)
ocena: negatywna

Od 2015 r. Miasto dofinansowuje mieszkańcom wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. W 2015. ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska natomiast od 2016 zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Płocka nr 437/XXV/2016 z dnia 29 listopada 2016r. W sprawie zmiany uchwały nr 357/XX/2016 Rady Miasta Płocka z dnia 28 czerwca 2016 w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowych na zmianę ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła, z budżetu Miasta.
Wysokość dofinansowania wynosi:
1) maksymalnie 100 zł za każde zlikwidowane palenisko węglowe, w przypadku podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, sieci gazowej, elektrycznej lub zmiany systemu ogrzewania z węglowego na gazowe, elektryczne lub olejowe; przy czym fizycznie poniesione koszty muszą być udokumentowane fakturą/paragonem.
2) 200 zł za każdy 1kW zainstalowanej mocy cieplnej nowego źródła ogrzewania.
Z tej formy dofinansowania korzystają również mieszkańcy osiedla Imielnica.
Co roku na wymianę nieekologicznych systemów ogrzewania w budżecie miasta zabezpieczonych jest 200 000 zł. W przypadku gdy zainteresowanych jest więcej, kwota na ten cel w miarę możliwości jest zwiększana.
Aby zoptymalizować działania w zakresie likwidacji pieców węglowych na zlecenie Miasta firma ATMOTERM wykonała inwentaryzację źródeł niskiej emisji na terenie miasta Płocka w zabudowanego jedno i wielorodzinnej obejmującej także przedmiotowe osiedle. Na podstawie inwentaryzacji stworzona została baza danych, która umożliwia sprawniejsze dotarci z dofinansowaniem do mieszkańców, z obszarów gdzie występuje ogrzewanie węglowe.
Ponadto istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia finansowanego oferowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w ramach kompleksowego, rządowego programu „Czyste powietrze”, skierowanego osób fizycznych, w ramach którego można nie tylko zmienić ogrzewanie, ale również zmodernizować instalację wewnętrzną w budynku, przeprowadzić pace termomodernizacyjne czy zamontować odnawialne źródła energii. Szczegółowe zasady można poznać na stronie www.czystepowietrze.eu
 
54. WÓZKOWE POGOTOWIE RATUNKOWE
charakter projektu: ogólnomiejski
ocena: negatywna

Samorząd miasta nie może wyposażyć prywatnego obiektu w środek transportu.
 
55. KŁADKA (DLA PIESZYCH) NAD ULICĄ WYSZOGRODZKĄ W OKOLICY MARKETU OBI
charakter projektu: osiedlowy (os. Podolszyce Północ)
ocena: negatywna

Projekt obejmuje działki pasa drogowego nie będących własnością Gminy Płock, a ponadto nie wpisuje się w Strategię Zrównoważonego Rozwoju Gminy Miasta Płocka. Środki przeznaczone na realizację projektu znacznie przewyższają środki na ten cel .
 
56. PSI UŚMIECH - OSIEDLOWY PARK DLA PSÓW - OSIEDLE ŁUKASIEWICZA
charakter projektu: osiedlowy (os. Łukasiewicza)
ocena: negatywna

Proponowany projekt jest niezgodny z przeznaczeniem terenu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
 
60. BUDOWA TĘŻNI SOLANKOWEJ OSIEDLE MIĘDZYTORZE
charakter projektu: osiedlowy (os. Międzytorze)
ocena: negatywna

Zaproponowana w projekcie budżetu lokalizacja znajduje się na terenie nie będącym własnością Gminy tylko Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dlatego nawet po uzyskaniu zgody ww. spółdzielni na budowę tężni, obiekt ten po wybudowaniu stanie się na mocy prawa – własnością właściciela gruntu. A zatem Gmina będzie zmuszona przekazać tężnię spółdzielni, która wówczas stanie się właścicielem oraz administratorem/ zarządcą tego obiektu. Ponadto teren, na którym zaproponowano budowę tężni, do 2022 roku objęty jest gwarancją udzieloną przez wykonawcę inwestycji polegającej na budowie parkingu oraz dwóch placów zabaw i siłowni zewnętrznej.
 
62. ZAPORA PŁYWAJĄCA DO OCHRONY NOWEGO NABRZEŻA
charakter projektu: ogólnomiejski
ocena: negatywna

Ten teren rzeki Wisły nie stanowi własności Gminy Miasta Płock. Własność Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Brak możliwości umiejscowienia w innym miejscu.
 
63. WYKONANIE OŚWIETLENIA TORÓW NA TERENIE CENTRUM SPORTÓW EKSTREMALNYCH
charakter projektu: osiedlowy (os. Podolszyce Północ)
ocena: negatywna

Wykonawca Pupmtracka udzielił Gminie 60 miesięcy gwarancji jakości na wykonane roboty i ingerowanie w zrealizowany zakres skutkowałoby utratą gwarancji.
 
64. MUSZLA KONCERTOWA I MINI SCENA
charakter projektu: ogólnomiejski
ocena: negatywna

Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie oznaczonym w miejscowym planie symbolem 1ZP, dla którego ustala się adaptację istniejącego zagospodarowania „Parku Północnego ze wskazaniem dokończenia realizacji zgodnie z wydaną decyzją o pozwoleniu na budowę. Brak zgodności z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.
 
65. AKTYWNI KIBICE, AKTYWNI NIEPEŁNOSPRAWNI
charakter projektu: ogólnomiejski
ocena: negatywna

Osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym, zameldowane na stałe lub tymczasowo na terenie miasta Płocka mogą korzystać z transportu busem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Auto zmieści osiem osób, w tym dwie osoby na wózkach. Pierwszeństwo korzystania z przewozu mają osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Przewóz wykonywany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach poza ww. godzinami. Koszt przejazdu to 8 zł na terenie miasta bez względu na odległość lub 0,95 zł za 1 km poza granicami miasta. Wobec powyższego również kibice z niepełnosprawnością mogą korzystać z takiego transportu na mecze wyjazdowe odpowiednio wcześniej zamawiając busa. 

Szczegółowe informacje na temat opłat za korzystanie z mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz regulaminu z jego korzystania znajdują się w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Płocka Nr 2291/2016 z dnia 1 sierpnia 2016 roku, Zarządzeniu Nr 2306/2016 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 5 sierpnia 2016 roku oraz na stronie internetowej www.plock.eu, w zakładce Miasto – Rzecznik Osób Niepełnosprawnych.
 
74. MONTAŻ SPOWALNIACZA RUCHU
charakter projektu: osiedlowy (os. Podolszyce Południe)
ocena: negatywna

Wydział Transportu Drogowego i Inżynierii Ruchu Drogowego zlecił wykonanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu na Podolszycach Południowych polegającej na wprowadzeniu m. in. elementów uspakajających ruch drogowy. W związku z powyższym niezasadnym jest wykonywanie projektu tylko dla rejonu przejścia dla pieszych na al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu ul. Pniewskiego, skoro projekt zlecony przez WPT będzie uwzględniał całą ulicę oraz przyległe uliczki.
 
81. RABATA DLA PŁOCKA PRZY UL. TUMSKIEJ- ZIELONY PARKLET
charakter projektu: osiedlowy (Stare Miasto)
ocena: negatywna

Ulica Tumska objęta jest prawami autorskimi. Projektant nie wyraził zgody na zmiany.

Projekty pozytywnie zweryfikowane

PROJEKTY ZWERYFIKOWANE POZYTYWNIE W RAMACH VIII EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PŁOCKA

 

Lp. Nazwa projektu Charakter projektu ocena
1.

Rewitalizacja Placu 13 Straconych

osiedlowy (os. Stare Miasto)

pozytywna
5.

Szkoła na sześć

osiedlowy (os. Wyszogrodzka)

pozytywna
9.

Płocki stok zjazdowy

ogólnomiejski

pozytywna
10.

Oświetlenie parku na Zdunach oraz parku na Górkach

ogólnomiejski

pozytywna
11.

Łącznik ulicy Zbożowej i Łączniczek z obwodnicą Płocka i drogą lokalną wzdłuż obwodnicy Płocka w stronę ronda w Boryszewie

ogólnomiejski

pozytywna
12.

Skarpol Plac edukacyjno-aktywizujący-wypoczynkowy

osiedlowy (os. Skarpa)

pozytywna
13.

Rozbudowa i przystosowanie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

ogólnomiejski

pozytywna
14.

Przebudowa placu zabaw na terenie Miejskiego Przedszkola nr 21

osiedlowy (os. Dworcowa)

pozytywna
15.

Sala do terapii integracji sensorycznej „Miodowe wzgórza”

osiedlowy (os. Miodowa)

pozytywna
16.

Tężnia Solankowa na Radziwiu

ogólnomiejski

pozytywna
17.

Zagospodarowanie terenu rekreacji publicznej wraz z miasteczkiem rowerowym

ogólnomiejski

pozytywna
18.

Zdrowy Płock

ogólnomiejski

pozytywna
19. Powiedz "si" terapii SI

osiedlowy (os.Miedzytorze)

pozytywna
20. Ławki z przewijakiem

osiedlowy (os. Podolszyce Południe)

pozytywna
21. StudioBus

osiedlowy (os. Kolegialna)

pozytywna
22. Integracyjno-sensoryczny plac zabaw

osiedlowy (os. Kolegialna)

pozytywna
23. Zielony parking ze stawem retencyjnym

osiedlowy (os. Góry)

pozytywna
24. Minirampa "Skate Park"

osiedlowy (os. Podolszyce Północ)

pozytywna
29. Zostań Mistrzem - bokserski Płock

osiedlowy (os. Kolegialna)

pozytywna
30. Góry na sportowo - boks olimpijski dla dzieci i młodzieży

osiedlowy (os. Góry)

pozytywna
31. Budowa oświetlenia doświetlającego na obiekcie Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego w Płocku znajdującego się przy ul. Sportowej 3

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

pozytywna
32. Wiaty rowerowe, stojaki na rowery dla wszystkich osiedli Płocka i wszystkich płockich szkół

ogólnomiejski

pozytywna
33. Utwardzenie terenu między blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34 (kostka polbruk bezfazowy), montaż oświetlenia i utworzenie terenu zielonego)

osiedlowy (os. Miodowa)

pozytywna
34. Rowerowe osiedle Dworcowa - Wiaty rowerowe, stojaki na rowery, stacja naprawy rowerów

osiedlowy (os. Dworcowa)

pozytywna
35. Montaż oświetlenia przy ścieżce biegowej nad Sobótką

osiedlowy (os. Stare Miasto)

pozytywna
36. "Pierwsza pomoc w Płockich szkołach" baza symulacyjna dla uczniów, edukacja, rozbudowa sieci AED

ogólnomiejski

pozytywna
37. Rowerowe osiedle Łukasiewicza - Wiaty rowerowe, stojaki na rowery, samoobsługowa stacja naprawy rowerów

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

pozytywna
38. Budowa placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Nr 1 im. Marii Macieszyny

osiedlowy (os. Kolegialna)

pozytywna
40. Kompleks sportowy SP 23

ogólnomiejski

pozytywna
41. Zakup 9 osobowego samochodu dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 w Płocku

osiedlowy (os. Miodowa)

pozytywna
42. Wiaty rowerowe i samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 w Płocku

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

pozytywna
43. Nadwiślańska Strefa Wspinaczkowa

ogólnomiejski

pozytywna
44. Projekt edu.BOT - życie robotów - innowacyjne zajęcia z informatyki

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

pozytywna
45. Siłownia zewnętrzna

osiedlowy (os. Ciechomice)

pozytywna
46. Budowa Skateparku w Borowiczkach

osiedlowy (os. Borowiczki)

pozytywna
47. Remont z rozbudową budynku o dodatkowe 150 m2 przy ulicy Tokarskiej 29

osiedlowy (os. Pradolina Wisły)

pozytywna
48. Sala wyciszeń w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Płocku

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

pozytywna
49. Samochód do nauki jazdy dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

pozytywna
50. Obywatelski Płock

ogólnomiejski

pozytywna
51. Nowoczesny, ekologiczny, bezpieczny Plac Zabaw dla dzieci i młodzieży "Stadionik"

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

pozytywna
52. Zakup samochodu osobowo-dostawczego (busa) na potrzeby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów

osiedlowy (os. Kolegialna)

pozytywna
53. Nowoczesna edukacja

osiedlowy (os. Dworcowa)

pozytywna
57. Psi uśmiech - Osiedlowy park dla psów - Osiedle Skarpa

osiedlowy (os. Skarpa)

pozytywna
58. EKO PATROL - Dobro zwierząt - Wspólna sprawa

ogólnomiejski

pozytywna
59. Park wodny na Sobótce

osiedlowy (os. Skarpa)

pozytywna
61. Warsztaty parkour oraz breakdance

osiedlowy (os. Kolegialna)

pozytywna
66. Bezpieczny rowerzysta

ogólnomiejski

pozytywna
67. Płock Miasto Bohater - Szlakiem płockich barykad

ogólnomiejski

pozytywna
68. Aktywny niepełnosprawny

ogólnomiejski

pozytywna
69. Stacja Trzepowo - rozbudowa systemu roweru miejskiego

 osiedlowy (os. Trzepowo)

pozytywna
70. "Stacja roweru miejskiego ul. Traktowa" - dotyczy postawienia nowej stacji roweru miejskiego na ul. Traktowej w Płocku  osiedlowy (os. Winiary) pozytywna
71. Stacja Imielnica - rozbudowa systemu roweru miejskiego osiedlowy (os. Imielnica) pozytywna
72. Stacja Mickiewicza  osiedlowy (os. Dworcowa) pozytywna
73. Sprzęt dla płockich Ochotniczych Straży Pożarnych ogólnomiejski pozytywna
75. Budowa chodnika wzdłuż południowej strony bloku przy ul. Czwartaków 8 osiedlowy (os. Podolszyce Południe) pozytywna
76. Modernizacja wentylacji w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Św. Franciszka z Asyżu w Płocku osiedlowy (os. Góry) pozytywna
77. "Nowoczesna Kl@sa" - Wyposażenie nowej pracowni komputerowej w serwer i 20 zestawów komputerowych dla uczniów, dotykowy monitor interaktywny 65" i urządzenie wielofunkcyjne osiedlowy (os. Tysiąclecia) pozytywna
78. Trampolinowy plac zabaw dla małych i dużych oraz seniorów osiedlowy (os. Podolszyce Północ) pozytywna
79. Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola osiedlowy (os. Podolszyce Północ) pozytywna
80. Przyjazna ulica Obrońców Płocka 1920 r. osiedlowy (os. Dworcowa) pozytywna
82. Remont Rogatki Warszawskiej Filia nr 2 Książnicy Płockiej osiedlowy (os. Wyszogrodzka) pozytywna
83. Plac zabaw Żwirka i Muchomorka osiedlowy (os. Kochanowskiego) pozytywna

 

Złożone projekty

PROJEKTY ZŁOŻONE W VIII EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PŁOCKA

 

Lp. Nazwa projektu Charakter projektu Krótki opis projektu (zaproponowany przez Pomysłodawcę)
1.

Rewitalizacja Placu 13 Straconych

osiedlowy (os. Stare Miasto)

Rewitalizacja Placu 13 Straconych z postawieniem tablic edukacyjnych oraz remontem zewnętrznego poszycia ściany pomnika.

2.

Plac zabaw dla dzieci na Starym Rynku

osiedlowy (os. Stare Miasto)

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci na Starym Rynku. 4 place zabaw na każdym narożniku placu Stary Rynek, każdy o innym profilu oraz dla różnych grup wiekowych.

3.

Parking osiedlowy

osiedlowy (os. Miodowa)

Budowa nowego parkingu w trójkącie między ul. Miodową – Słodową 1 – Ośrodkiem Wychowawczym.

4.

Staromiejski system kontroli dostępu do deptaków dla pojazdów. Pieszy bezpieczny na deptaku

osiedlowy (os. Stare Miasto)

Projekt „Pieszy bezpieczny na deptaku” to system zdalnie sterowanych wysuwanych słupków na deptakach ograniczający ruch kołowy dla samochodów osobowych na płockiej Starówce.

5.

Szkoła na sześć

osiedlowy (os. Wyszogrodzka)

Celem projektu jest wieloaspektowe wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, rozwijanie kompetencji osobistych, komunikacyjnych i społecznych, które pozwolą na przyszłe w miarę samodzielne, godne i wartościowe życie w dorosłości. Celem jest także przełamywanie barier społecznych poprzez włączanie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i umożliwienie im uczestnictwa w zajęciach kulturalnych, oświatowych, sportowych poprzez organizowanie lokalnych imprez.

6.

Tężnia solankowa na Osiedlu Kolegialna

osiedlowy (os. Kolegialna)

Budowa tężni solankowej w parku przy Placu Obrońców Warszawy.

7.

Studio-Bus

WYCOFANY PRZEZ POMYSŁODAWCĘ

ogólnomiejski

Stworzenie mobilnego studia koncertowo-nagraniowego przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku wspierającego rozwój artystyczny oraz rozwijającego aktywność koncertową zarówno uczniów szkół jak również mieszkańców Płocka.

8.

Rewitalizacja Placu Edwarda Jurgensa wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Nowowiejskiego

osiedlowy (os. Stare Miasto)

Modernizacja placu Jurgensa usytuowanego w obrębie ulic Bielskiej, Ostatniej i Okrzei. Mimo iż jest to jedno z ważniejszych miejsc naszego miasta, często odwiedzane przez turystów i wykorzystywane przez okolicznych mieszkańców, to z całą pewnością nie może być jego wizytówką. Rewitalizacja tej nieco zapomnianej części Starego Miasta z pewnością przyniosłaby wiele korzyści okolicznym mieszkańcom, seniorom, którzy często odpoczywają na ławeczkach, rodzinom z dziećmi, które tu przebywają, a naprawa chodnika sprawiłaby miłą niespodziankę młodzieży, która tą właśnie drogą zmierza do swoich szkół.

9.

Płocki stok zjazdowy

ogólnomiejski

W promieniu 100km od Płocka, w centralnej Polsce nie ma żadnego stoku zjazdowego, na którym można pojeździć na nartach, desce, itd. To doskonałe miejsce, które dzięki sztucznej nawierzchni jest dostępne dla aktywnych miłośników sportu przez okrągły rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. W ostatnim czasie zwiększyła się popularność jazdy, m.in.: na nartach, desce, dlatego też to miejsce ma służyć odpoczynkowi lub rozgrzewce przed zimowym wyjazdem w góry albo po prostu będzie sposobem na odreagowanie od stresującego trybu życia.

10.

Oświetlenie parku na Zdunach oraz parku na Górkach

ogólnomiejski

Celem projektu jest montaż oświetlenia (latarń) w obu parkach, dzięki czemu spacery będą możliwe i bezpieczne również po zmroku.

11.

Łącznik ulicy Zbożowej i Łączniczek z obwodnicą Płocka i drogą lokalną wzdłuż obwodnicy Płocka w stronę ronda w Boryszewie

ogólnomiejski

Łącznik między ulicą Zbożową i Łączniczek a obwodnicą Płocka, który stanowi ważny skrót dla mieszkańców Podolszyc Północnych, jadących w stronę i z PKN-u, oraz objazd w przypadku zablokowania ronda na trasie ks. Popiełuszki.

12.

Skarpol Plac edukacyjno-aktywizujący-wypoczynkowy

osiedlowy (os. Skarpa)

Skarpol Plac edukacyjno-aktywizujacy-wypoczynkowy jest poświęcony dla osób starszych, młodzieży i rodzin z dziećmi. Lokalizacja placu to osiedle Skarpa (działki numer 143/3, 110/5 przy zbiegu ulicy Gałczyńskiego i Słowackiego). Przeznaczony jest dla mieszkańców osiedla Skarpa. Aktywizacja osób starszy będzie polegała na zachęceniu osób starszych do czynnego uprawiania sportu w ramach siłowni zewnętrznej przystosowanej dla osób starszych i młodzieży. Dla najmłodszych zostanie zaplanowany plac zabaw z nowoczesnymi urządzeniami oraz bezpieczną poliuretanową powierzchnią, ławki oraz kurtyny wodne. W ramach placu edukacyjnego zaplanowane zostały stoły szachowe/warcaby/chińczyka oraz piłkarzyki zewnętrze. Przewidujemy także posadzenie różnorodnej szaty roślinnej wraz z opisami. Dzięki temu dzieci i młodzież z pobliskich placówek, ale również korzystająca z placu popołudniami, będzie mogła zdobywać wiedzę w zakresie przyrody. Przed południem będą tu mogły odbywać się plenerowe lekcje biologii, a korzystający z nich w sposób praktyczny zdobywać będą wiedzę z otaczającego ich ekosystemu. Jednocześnie uzupełni to braki zieleni miejskiej występującej na obszarze osiedla Skarpa w zbiegu ulicy Gałczyńskiego i Słowackiego - szczególnie tu potrzebną ze względu na właściwie bezpośrednie sąsiedztwo PKN Orlen. W ramach projektu chcemy aby na placu znalazło się miejsce na kącik rekreacyjno-wypoczynkowy. Byłoby tu miejsce na hamaki miejskie oraz wiatę grillową, zachęcając wszystkich mieszkańców osiedla do wypoczynku na świeżym powietrzu oraz integracji sąsiedzkiej.

13.

Rozbudowa i przystosowanie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

ogólnomiejski

Dzieci niepełnosprawne podobnie jak ich pełnosprawni rówieśnicy chcą się bawić. Głównym założeniem projektu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni pozwalającej na rozwój poznawczy, ruchowy i społeczny wszystkich jego użytkowników oraz kontynuację terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Dzięki sprzętom na placu zabaw, ich użytkownicy będą uczyć się kontroli nad swoim ciałem, poznają jego ograniczenia, zdobędą umiejętność koordynacji i planowania ruchów. Podczas zabawy zostanie zaangażowanych wiele potrzebnych bodźców zmysłu co dla dzieci z niepełnosprawnością jest rodzajem rehabilitacji. Oprócz tego plac zabaw ma przynieść im radość, przestrzeń do odpoczynku, tak jak wiele takich placów zabaw, które są przeznaczone dla dzieci zdrowych. Teren placu zabaw będzie stanowił rozbudowę już istniejącego placu zabaw znajdującego się na osiedlu Wyszogrodzka przy ulicy Południowej.

14.

Przebudowa placu zabaw na terenie Miejskiego Przedszkola nr 21

osiedlowy (os. Dworcowa)

Niewiarygodne! Jest miejsce, gdzie dzieci bawią się na placu zabaw ze sprzętem, na którym bawili się ich rodzice? Tak, jest w MP21, ale możemy to zmienić. Wykorzystajmy budżet obywatelski 2020, aby zapewnić dzieciom bezpieczną i radosną zabawę. Teren modernizowanego ogrodu to duża działka porośnięta pięknymi drzewami dająca cień w upalne dni. Problemem jest nierówny teren oraz brak bezpiecznej nawierzchni i zwiększenie ilości urządzeń zabawowych. Powierzchnia pozwala również na wydzielenie terenu na mini boisko, które zaspokoi zainteresowania zwolenników piłki nożnej, ręcznej jaki innych dyscyplin zespołowych. Projekt przewiduje wyposażenie terenu w urządzenia o bezpiecznej konstrukcji i dostosowanie urządzeń do potrzeb i zainteresowań dzieci młodszych i starszych. Teren stałby się nowoczesnym, atrakcyjnym, estetycznym miejscem relaksu wychowanków przedszkola i mieszkańców osiedla. Oddajcie głos na nasz pomysł - to tak jakbyście oddawali głos na radosne dzieciństwo maluchów tych obecnych i przyszłych.

15.

Sala do terapii integracji sensorycznej „Miodowe wzgórza”

osiedlowy (os. Miodowa)

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej 18 chcielibyśmy utworzyć, wyremontować i wyposażyć w profesjonalny sprzęt salę do terapii integracji sensorycznej dla uczniów naszej placówki, którzy posiadają opinię lub orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej ze wskazaniem do ww. terapii lub mają trudności w uczeniu się czy zaburzenia zachowania, które w znacznym stopniu utrudniają dzieciom funkcjonowanie społeczne i stanowią istotną barierę w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkolnej edukacji.
Terapia integracji sensorycznej określana jest mianem "naukowej zabawy", podczas której jej uczestnik, korzystając z ulubionych sprzętów i pomocy (zjeżdżalnie, basen z piłkami, huśtawki, drabinki, baldachim światłowodowy) niweluje zaburzenia i dysfunkcje. Dziecko zaczyna lepiej funkcjonować w sferze ruchowej, emocjonalnej i poznawczej. Pokonuje trudności z jakimi się zmaga, co daje mu szansę na lepszy rozwój i na lepszą przyszłość.
Jednorazowa inwestycja przyniesie dla naszej placówki i mieszkańców Osiedla Miodowa, długofalowe korzyści - przez wiele lat zapewnimy naszym małym podopiecznym profesjonalną, specjalistyczną i bezpłatną pomoc.

16.

Tężnia Solankowa Radziwiu

ogólnomiejski

Projekt ma na celu budowę tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Gromadzkiej na Radziwiu. Projekt będzie zrealizowany podobnie jak projekt "Tężni Solankowej na Winiarach".

17.

Zagospodarowanie terenu rekreacji publicznej wraz z miasteczkiem rowerowym

ogólnomiejski

Osiedle Borowiczki pięknieje z roku na rok. W bieżącym roku powstało boisko trawiaste, kolejna stacja roweru miejskiego. W przyszłym roku powstanie plac zabaw z siłownią pod chmurką. Brakuje miejsca do odpoczynku i rekreacji dla dorosłych i dzieci. Takim miejscem może stać się "teren rekreacyjny z miasteczkiem rowerowym". Inwestycja realizowana dwuetapowo: Etap I - teren rekreacji publicznej, etap II - miasteczko rowerowe.

18.

Zdrowy Płock

ogólnomiejski

Projekt będzie polegał na nasadzeniach drzew, krzewów i kwiatów, wraz z wykonaniem infrastruktury – wykonanie chodników i miejsc parkingowych. Projekt zieleni będzie  polegał na nasadzeniach drzew, w szczególności miododajnych, a także krzewów i kwiatów, wraz z zamontowaniem zabezpieczeń. Numery działek 203/8, 203/13, 203/4,  221/13, 98/33, 98/26, 98/25, 98/32, 98/23, 98/11, 98/31,109 (od strony ulicy Słowackiego), 339/6, 221/18,221/17,220/6. Remont chodnika na odcinku od ul. Słowackiego 2 do ulicy Słowackiego 12, a także  do skrzyżowania z ulicą Gałczyńskiego – numery działek 339/6, 339/4, 250,  wraz z wykonaniem - wyznaczeniem  30 miejsc parkingowych, a także remont chodnika na ulicy Miodowa numer działki 221/13 wraz z wykonaniem dodatkowym miejsc parkingowych w ilości 10 sztuk.

19. Powiedz "si" terapii SI

osiedlowy (os.Miedzytorze)

Projekt przewiduje utworzenie w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Płocku sali do terapii integracji sensorycznej, a także profilaktykę w zakresie rozpoznawania i niwelowania zaburzeń rozwojowych u dzieci mieszkających na osiedlu Międzytorze w formie zajęć integracji sensorycznej oraz bezpłatnych konsultacji dla rodziców. Ponadto planowana jest organizacja warsztatów sensoplastycznych dla najmłodszych (z udziałem rodziców) podczas inicjatyw osiedlowych i szkolnych.

20. Ławki z przewijakiem

osiedlowy (os. Podolszyce Południe)

Projekt zakłada umiejscowienie na osiedlu Podolszyce Południe dwóch ławek z daszkami, miejscem do przewijania dziecka oraz siedliskiem dla rodzica.
Wychodząc naprzeciw rodzicom, a w szczególności mamom, które potrzebują zacisznego miejsca do przewijania oraz nakarmienia swojego dziecka stawiane są specjalne ławeczki, które są coraz bardziej popularne w przestrzeni publicznej.
Ławki do przewijania mają na celu zapewnić poczucie intymności oraz komfortu rodzicom z dziećmi w miejscu publicznym.

21. StudioBus

osiedlowy (os. Kolegialna)

Stworzenie mobilnego studia koncertowo-nagraniowego przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku wspierającego rozwój artystyczny oraz rozwijającego aktywność koncertową zarówno uczniów szkół jak również mieszkańców Płocka.

22. Integracyjno-sensoryczny plac zabaw

osiedlowy (os. Kolegialna)

Projekt zakłada zakup wielofunkcyjnego sprzętu przeznaczonego dla dzieci mieszkańców osiedla Kolegialna i dzieci z niepełnosprawnościami (podopiecznych SOSW nr 1), w każdym przedziale wiekowym. Budowa sensorycznego, integracyjnego placu zabaw wraz z zagospodarowaniem przewidziana jest na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Płocku przy ul. Harc. A. Gradowskiego 24. W skład placu będą wchodziły urządzenia stymulujące wszechstronny rozwój dziecka, o dużej wartości dydaktycznej i poznawczej.

23. Zielony parking ze stawem retencyjnym

osiedlowy (os. Góry)

Na Osiedlu Góry warto zbudować zielony parking ze stawem retencyjnym, który posłuży nie tylko mieszkańcom Osiedla Góry, ale również pozostałym mieszkańcom regionu płockiego. Celem projektu jest to, aby mieszkańcy z różnych części regionu mogli pozostawić samochód na parkingu, a następnie aktywnie spędzać czas, np. poprzez bieganie, jazdę na rowerze lub spacery. To wszystko możliwe jest dzięki doskonałemu zagospodarowaniu terenu (wiele ścieżek rowerowych, sąsiedztwo lasów, a tym samym większa ilość czystego powietrza). Wszystkie te aspekty wpływają pozytywnie i zachęcająco na korzystanie z tego terenu. Utworzenie stawu retencyjnego z łąkami kwietnymi będzie doskonałym miejscem do odpoczynku, odreagowania od stresującego trybu życia. Ponadto staw retencyjny może być wykorzystywany na potrzeby strażaków, np. przy pożarach.

24. Minirampa "Skate Park"

osiedlowy (os. Podolszyce Północ)

Minirampa do amatorskiej jak i profesjonalnej jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Realizacja tej inwestycji będzie służyć, dzieciom, młodzieży ale także osobom dorosłym chcącym aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Minirampa to urządzenie przypominające kształtem półksiężyc, służące do doskonalenia jazdy na wyżej wymienionych środkach transportu. Wszystkie 3 wskazane grupy docelowe będą mogły korzystać z niej w sposób nieograniczony. Wielkość minirampy nie stwarza żadnego zagrożenia a pozwoli cieszyć się z jej korzystania.

25. Mo-Tor Płock - Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

ogólnomiejski

Celem projektu jest zaprojektowanie oraz zbudowanie uniwersalnego toru drogowego dla samochodów, motocykli i innych pojazdów na terenach lotniska (działki 175/10 i 175/11). Powstałby on w oparciu o wytyczne Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. oraz we współpracy z PZMot. Tor pełniłby przede wszystkim rolę szkoleniową, do symulacji trudnych warunków drogowych w maksymalnie bezpiecznych warunkach, co przyczyniłoby się do podnoszenia umiejętności jazdy kierowców. To również idealne miejsce do organizowania różnego rodzaju imprez o charakterze motoryzacyjnym dedykowanych nie tylko amatorom. Przyczyniłby się do rozwijania sportów motorowych w naszym mieście. Tor pełniłby też rolę miejsca spotkań środowisk motoryzacyjnych (SPOTy), które w bezpiecznych warunkach, poza ruchem ulicznym, mogłyby szlifować swoje umiejętności i prowadzić pokazy. Szacunkowa długość toru - 2 kilometry. Szerokość 8 - 12 metrów.

26. Mo-Tor Płock - Plac szkoleniowy wraz z parkingiem i pawilonem dydaktycznym

osiedlowy (os. Trzepowo)

Mo-Tor Płock Plac szkoleniowy wraz z pawilonem dydaktycznym to parking wielofunkcyjny, czyli podstawowa funkcja miejsca do parkowania samochodów wzbogacona o dodatkowe opcje tj. plac manewrowy, czy miasteczko ruchu drogowego, gdzie każdy - młodszy lub starszy – będzie mógł spróbować swoich sił, czy też się doszkolić. Wystarczy też wyznaczyć odpowiednie strefy, jak również terminy, by swoje miejsce znaleźli tu ci, którzy potrzebują miejsca do treningów. Myślimy tu przede wszystkim o stunterach – motocyklistach, wykonujących na swoich sprzętach różnego rodzaju ewolucje ale również o najmłodszych zaczynających swoją przygodę z motoryzacją. Od lat nie mają oni swojego miejsca w mieście. Trenują na parkingu przy Orlenie, a to właśnie z nich wywodzi się m.in. Mistrz Polski w stuncie Maciej DOP Bielecki. Parking mógłby być również dedykowany pod wszelkiego rodzaju spotkania wszelkich środowisk motoryzacyjnych, których w naszym mieście nie brakuje. Ta przestrzeń do prezentacji pojazdów jest potrzebna. Zniknąłby problem z nieformalnymi spotami, blokującymi miejsca parkingowe w mieście. Otworzyłyby się też szersze perspektywy na organizowanie wszelkiego rodzaju wystaw samochodowych czy motocyklowych. To wspieranie organizacji związanych z motoryzacją w naszym mieście, a przy okazji i promocja miasta. A do tego wszystkiego wystarczy praktycznie kawałek placu, który mógłby powstać na działce 7/6 u zbiegu ulic Bielskiej i Jędrzejewo. Pawilon dydaktyczny pozwoli na przeprowadzanie szkoleń, odpraw w tym również dla służb czy wzbogaci obiekt o zaplecze sanitarno - socjalne.

27. Wodny świat dziecka

ogólnomiejski

Wodny świat dziecka to miejsce do rekreacji i zabawy w wodzie dla całej rodziny, w formie płytkiej niecki o nieregularnym kształcie, wykonane z miękkiej pianki antypoślizgowej. Wyposażony będzie w zautomatyzowane urządzenia wodne takie jak: tunel z kręgów, ryba, krab, wodna galaretka. Plac zabaw zapewni bezpieczne środowisko rekreacyjne czynne w sezonie wiosenno-letnim w godzinach 8:00-21:00.

28. Wodny świat dziecka - mini

osiedlowy (os. Skarpa)

Wodny świat dziecka to miejsce do rekreacji i zabawy w wodzie dla całej rodziny, w formie płytkiej niecki o nieregularnym kształcie, wykonane z miękkiej pianki antypoślizgowej. Wyposażony będzie w zautomatyzowane urządzenia wodne takie jak: tunel z kręgów, ryba, krab, wodna galaretka. Plac zabaw zapewni bezpieczne środowisko rekreacyjne czynne w sezonie wiosenno-letnim w godzinach 8:00-21:00.

29. Zostań Mistrzem - bokserski Płock

osiedlowy (os. Kolegialna)

Kontynuacja programu darmowych zajęć z boksu olimpijskiego dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat oraz zajęcia rekreacyjno-ruchowe dla osób powyżej 19 roku życia.

30. Góry na sportowo - boks olimpijski dla dzieci i młodzieży

osiedlowy (os. Góry)

Darmowe zajęcia sportowe z boksu olimpijskiego dla dzieci w wieku 12-16 lat.

31. Budowa oświetlenia doświetlającego na obiekcie Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego w Płocku znajdującego się przy ul. Sportowej 3

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

Projekt obejmuje budowę oświetlenia doświetlającego bieżnię na stadionie miejskim im. Bernarda Szymańskiego. W ostatnich latach znaczenie wzrosła aktywność fizyczna Płocczan. Wielu z nich trenuje sport amatorsko i wyczynowo. Treningi na stadionie odbywają się o różnych porach. Niestety nie jest możliwe prowadzenie treningów po zmroku. Doświetlenie stadionu pozwoli na poprawę bezpieczeństwa, zwiększy dostępność w ciągu doby do obiektu.
Projekt zawiera kompleks prac budowlanych i instalacyjnych łącznie z wykonaniem projektu wykonawczego, dokumentacji powykonawczej oraz pomiarów.
Założono zaprojektowanie selektywnego oświetlenia danego obszaru stadionu, co pozwoli ekonomicznie korzystać z oświetlenia.
Jeśli jesteś sportowcem, trenowałeś, trenujesz lub będziesz trenował na stadionie miejskim w Płocku – oddaj głos na ten projekt.
Jeśli jesteś rodziną sportowca lub jego znajomym i zależy ci tym by miał zapewnione godne, bezpieczne warunki do treningu – oddaj głos na ten projekt.
Jeśli jesteś kibicem i chcesz cieszyć się sukcesami płockich sportowców – oddaj głos na ten projekt.
Jeśli jesteś dzieckiem, młodzieżą, dorosłym, seniorem – zagłosuj i uprawiaj sport na oświetlonym stadionie miejskim w Płocku.

32. Wiaty rowerowe, stojaki na rowery dla wszystkich osiedli Płocka i wszystkich płockich szkół

ogólnomiejski

Jeśli jeździsz na rowerze lub Twoi bliscy są rowerzystami i zależy Ci na rozwoju infrastruktury rowerowej to wybierz ten projekt!
Projekt obejmuje zakup i montaż wiat rowerowych do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Płock (29 wiat rowerowych) oraz zakup i montaż stojaków do rowerów w kształcie odwróconej litery „u” na terenie wszystkich 21 płockich osiedli (około 1957 odwróconych „u”).

33. Utwardzenie terenu między blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34 (kostka polbruk bezfazowy), montaż oświetlenia i utworzenie terenu zielonego)

osiedlowy (os. Miodowa)

To dzięki Państwa głosom będzie można poruszać się po terenie między blokami Topolowa 5 i Kazimierza Wielkiego 34 bezpiecznie, po utwardzonej nawierzchni w sąsiedztwie zielonego terenu, bez narażenia na upadek. Prosimy o głos!
Projekt obejmuje utwardzenie terenu pomiędzy blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34 (kostka polbruk bezfazowy), montaż oświetlenia oraz założenie terenu zielonego (trawnik z nasadzeniami lub łąka kwiatowa z zachowaniem istniejących nasadzeń) w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Celem projektu jest poprawa komfortu życia na osiedlu Miodowa, poprawa estetyki osiedla oraz likwidacja miejsc, które stanowią niebezpieczeństwo w ruchu pieszych i utrudniają poruszanie po osiedlu. Obecnie miejsce we wskazanej  lokalizacji jest codziennie uczęszczane przez mieszkańców i stanowi ciąg pieszy prowadzący z ul. Kazimierza Wielkiego do sklepów Lidl i Netto oraz dojście do ul. Kobylińskiego. Niestety ze względu na brak utwardzenia nawierzchni tworzy się tam błoto co uniemożliwia poruszanie się mieszkańcom a nierówna nawierzchnia stanowi zagrożenie dla pieszych.

34. Rowerowe osiedle Dworcowa - Wiaty rowerowe, stojaki na rowery, stacja naprawy rowerów

osiedlowy (os. Dworcowa)

Chcesz mieć miejsce do zostawienia roweru przy bloku na osiedlu Dworcowa, wiatę rowerową przy szkole oraz stację naprawy rowerów – to oddaj na ten projekt głos. Projekt obejmuje zakup i montaż 2 wiat rowerowych do Szkoły Podstawowej nr 21 oraz zakup i montaż stojaków do rowerów w kształcie odwróconej litery „u” na osiedle Dworcowa (300 odwróconych „u”.). Stojaki zostaną umieszczone przed blokami. Zamontowana zostanie również stacja naprawy rowerów przy placu zabaw między blokami przy ul. Chopina 63 , ul. Otolińska 15 a ul. Chopina 59.

35. Montaż oświetlenia przy ścieżce biegowej nad Sobótką

osiedlowy (os. Stare Miasto)

Chcesz trenować, spacerować na oświetlonym terenie dookoła Sobótki? Oddaj głos na ten projekt! Projekt zakłada montaż oświetlenia przy ścieżce biegowej na terenie Sobótki (od strony Wisły – odcinek 1600 m – około 42 latarnie). Teren rekreacyjny nad Sobótką jest miejscem skupiającym mieszkańców Płocka aktywnie spędzających czas na powietrzu o różnych porach dnia. Montaż oświetlenia i kamer monitoringu poprawi bezpieczeństwo i zwiększy dostępność terenu w ciągu doby, pozwoli cieszyć się pięknem Wzgórza Tumskiego i Nabrzeża Wiślanego. Realizacja projektu osobom uprawiającym sport na terenie Nabrzeża Wiślanego da możliwości prowadzenia treningów o różnych porach.

36. "Pierwsza pomoc w Płockich szkołach" baza symulacyjna dla uczniów, edukacja, rozbudowa sieci AED

ogólnomiejski

Czy wiesz, że Ty też możesz uratować komuś życie, a może to ktoś będzie ratował Ciebie? Warto umieć udzielać pierwszej pomocy i mieć czym jej udzielać. Jeśli tak samo myślisz oddaj głos na ten projekt.
Celem projektu „Pierwsza pomoc w płockich szkołach”– baza symulacyjna dla uczniów, edukacja, rozbudowa sieci AED” jest stworzenie warunków do nauki i doskonalenia pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży, edukacja uczniów i nauczycieli a także rozbudowa sieci AED na terenie Płocka.
W zakres projektu wchodzi wyposażenie wszystkich 29 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych) prowadzonych przez Miasto Płock w:
1)  AED treningowe,
2) komplet fantomów do nauki resuscytacji (postać niemowlęcia, dziecka, dorosłego),
3) fantom z wizualizacją diodami led krążenia podczas resuscytacji – dla szkół podstawowych,
4) fantom osoby dorosłej do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej (cała postać z aparaturą oceniającą skuteczność resuscytacji i wydrukiem) – dla szkoły ponadpodstawowej,
5) kamizelka fantom do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień – dla szkoły ponadpodstawowej,
6) 5 apteczek plecakowych z wyposażeniem dla każdej szkoły,
7) dodatkowo zostanie przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy dla 290 osób (po 10 osób z każdej szkoły –  np. 5 uczniów, 5 nauczycieli),
8) montaż defibrylatora AED w każdej szkole ponadpodstawowej - element stanowiący bardzo ważne ogniwo łańcucha przeżycia w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia,
9) w szkołach ponadpodstawowych po montażu AED zostanie przeprowadzone szkolenie dla 10 osób z każdej ze szkół (obsługa AED i nauka RKO).

37. Rowerowe osiedle Łukasiewicza - Wiaty rowerowe, stojaki na rowery, samoobsługowa stacja naprawy rowerów

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

Jeśli chcesz mieć wiele stojaków do przypięcia roweru przed blokami na osiedlu Łukasiewicza, wiaty rowerowe przy szkołach SP 3 i „Elektryku” oraz samoobsługową stację naprawy rowerów to oddaj głos na ten projekt. Projekt obejmuje zakup i montaż wiat rowerowych wraz ze stojakami na rowery typu odwrócona litera „u” na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Kossobudzkiego 7; Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie ul. Narodowych Sił Zbrojnych 7 oraz zakup i montaż stojaków do rowerów w kształcie odwróconej litery „u” na osiedle Łukasiewicza (620 szt. odwróconych „u”). Stojaki zostaną umieszczone przed blokami. Zamontowana zostanie również samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Kossobudzkiego 7.

38. Budowa placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Nr 1 im. Marii Macieszyny

osiedlowy (os. Kolegialna)

Wykorzystaj Budżet Obywatelski do poprawy edukacji maluchów. W ramach projektu możemy poprawić przedszkolakom plac zabaw, który w chwili obecnej nie jest najlepszym miejscem do zabawy. Jeśli jednak chcesz - możesz pomóc. Spraw dzieciakom radość. Weź udział w głosowaniu i oddaj swój głos na nasz projekt.

39. Czyste powietrze na osiedlu Imielnica

osiedlowy (os. Imielnica)

Poprawa jakości powietrza na osiedlu Imielnica poprzez wymianę pieców węglowych na ekologiczne piece gazowe w prywatnych domach.

40. Kompleks sportowy SP 23

ogólnomiejski

Budowa kompleksu sportowego przy SP 23 w Płocku na potrzeby zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży w przestrzeni miasta Płocka. Projekt ma na celu stworzenie właściwych warunków rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży miasta Płocka. W skład planowanego kompleksu sportowego wodzić będą: bieżnia, skocznia w dal, ścianka wspinaczkowa, ścianka do odbić piłki oraz dwa boiska street ball.

41. Zakup 9 osobowego samochodu dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 w Płocku

osiedlowy (os. Miodowa)

Celem projektu jest zakup 9 osobowego samochodu dla Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku. Realizacja projektu zwiększy szanse edukacyjne uczniów (będących w dużej mierze mieszkańcami osiedla). Wpłynie na indywidualizację pracy z nimi poprzez udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych, konkursach, zawodach sportowych oraz zewnętrznych szkoleniach zawodowych organizowanych przez wiodące firmy branży budowlanej, instalacyjnej, ochrony środowiska a także w zakresie chłodnictwa, klimatyzacji i energetyki odnawialnej. Realizacja projektu stworzy również możliwość podejmowania kolejnych inicjatyw na rzecz mieszkańców osiedla Miodowa. Zwiększy mobilność osób starszych i niepełnosprawnych z terenu osiedla.

42. Wiaty rowerowe i samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11 w Płocku

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

Projekt obejmuje zakup i montaż 2 wiat rowerowych, w których zostaną zamontowane stojaki rowerowe na min. 30 rowerów. Wiaty zostaną umieszczone na terenie zielonym znajdującym się przy wejściu do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 11, przy ulicy Kochanowskiego 11. Obok wiat zostanie zamontowana samoobsługowa stacja naprawy rowerów, z której będą mogli korzystać uczniowie, rodzice i mieszkańcy osiedla Kochanowskiego.
43. Nadwiślańska Strefa Wspinaczkowa

ogólnomiejski

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej przestrzeni do wspinania, która może służyć każdemu mieszkańcowi Płocka jako miejsce do aktywnego spędzania czasu. Na projekt składa się ściana wspinaczkowa z drogami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy, a także strefa relaksu - nie tylko dla pasjonatów wspinaczki. Nadwiślańska strefa wspinaczkowa, dzięki niezwykłej lokalizacji, będzie idealnym miejscem do organizowania dużych imprez wspinaczkowych, na których będą mogli występować najlepsi wspinacze z Polski i zagranicy, co przyczyni się do promocji miasta Płocka.
44. Projekt edu.BOT - życie robotów - innowacyjne zajęcia z informatyki

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

Projekt edu.BOT - życie robotów, to innowacyjne wprowadzenie robotyki na zajęciach edukacyjnych z informatyki w Szkole Podstawowej nr 14 w Płocku, dzięki powstaniu nowoczesnej pracowni informatycznej wraz z szeroką gamą robotów edukacyjnych.
45. Siłownia zewnętrzna

osiedlowy (os. Ciechomice)

Siłownia zewnętrzna ma być zlokalizowana na terenie Miejskiego Przedszkola Nr 2 przy ul. Ciechomickiej
46. Budowa Skateparku w Borowiczkach

osiedlowy (os. Borowiczki)

Niewielki obiekt zajmie powierzchnię ok. 300 m2 oraz przyjmie formę alejek parkowych. Elementy Skateparku zostaną wkomponowane w istniejącą architekturę tak, aby równocześnie spełniały funkcję ogólnodostępności. Obiekt będzie dostosowany do jazdy na hulajnogach, deskorolkach, rolkach i rowerach. Budowa Skateparku w pobliżu stadionu w Borowiczkach uatrakcyjni teren tworząc swoisty kompleks sportowy osiedla.
47. Remont z rozbudową budynku o dodatkowe 150 m2 przy ulicy Tokarskiej 29

osiedlowy (os. Pradolina Wisły)

Założeniem projektu jest umożliwienie mieszkańcom drugiej części osiedla "Pradolina Wisły" stworzenia miejsca do przeprowadzenia warsztatów terapeutycznych dla seniorów, osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Organizowanie wspólnych spotkań w celu umocnienia więzi pokoleniowej.
48. Sala wyciszeń w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Płocku

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

Sala wyciszeń to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie w szkole wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Celem zorganizowania tego typu sali jest relaksacja, wyciszenie, obniżenie stanu napięcia i stresu co w konsekwencji przekłada się na poprawę funkcjonowania uczniów podczas zajęć dydaktycznych i terapeutycznych.
49. Samochód do nauki jazdy dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

Projekt obejmuje zakup samochodu osobowego przystosowanego do nauki jazdy w Szkolnym Ośrodku Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, ul. Narodowych Sił Zbrojnych 7. samochód będzie wykorzystywany do realizacji obowiązkowych zajęć edukacyjnych z przedmiotu nauka jazdy, ujętego w podstawie programowej kształcenia zawodowego dla technikum i branżowej szkoły I stopnia.
50. Obywatelski Płock

ogólnomiejski

Projekt będący inicjatywą mieszkańców miasta Płocka. Obejmować będzie budowę boiska do teqball, zakup 9-osobowego samochodu oraz sprzętu komputerowego i multimedialnego dla uczniów płockich szkół, utworzenie poradni Małżeństwa i rodziny, jak również dokończenie budowy i wyposażenie II piętra CTR. Projekt zapewni rozwój infrastruktury społecznej, edukacyjnej i sportowej naszego miasta.
51. Nowoczesny, ekologiczny, bezpieczny Plac Zabaw dla dzieci i młodzieży "Stadionik"

osiedlowy (os. Kochanowskiego)

Nowoczesny, ekologiczny, bezpieczny Plac Zabaw dla dzieci i młodzieży "Stadionik" to cicha, spokojna, zadrzewiona enklawa w centrum miasta. Plac Zabaw częściowo został już zmodernizowany, jednak nadal wymaga wiele pracy. Pomysł polega na stworzeniu miejsc dla dzieci, młodzieży, całych rodzin, gdzie można będzie bawić się i odpoczywać pośród drzew i krzewów. Daleko od betonu i asfaltu. To tutaj dzieci będą mogły posłuchać śpiewu ptaków oraz zobaczyć drobne owady w naturalnym środowisku. Ze względów bezpieczeństwa proponujemy wykonanie minimalnej ilości nawierzchni syntetycznej - gumowej, przeważająca część placu zabaw pozostanie zadrzewiona, alejki spacerowe zostaną wykonane z nawierzchni trawiastej wzmocnionej kratą trawnikową. Wokół drzew zostaną wysypane zrębki drewniane oraz kamień naturalny. Nowoczesne kolorowe urządzenia dla dzieci zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy.
52. Zakup samochodu osobowo-dostawczego (busa) na potrzeby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów

osiedlowy (os. Kolegialna)

Dla prawidłowego funkcjonowania placówki niezbędny jest zakup samochodu osobowo-dostawczego. Samochód osobowo-dostawczy posłużyłby do transportu zespołów Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na koncerty, spektakle i uroczystości, transportu sprzętu nagłośnieniowego, wyposażenia scenicznego, nośników promocyjnych, wystaw, kostiumów, rekwizytów oraz jako pojazd służbowy w celu organizacji wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Płocka.
53. Nowoczesna edukacja

osiedlowy (os. Dworcowa)

Celem projektu jest zapewnienie warunków optymalnego rozwoju osób z niepełnosprawnościami dzięki nowoczesnej bazie oświatowo-terapeutyczno-rehabilitacyjnej w SOSW nr 2 oraz wieloaspektowa pomoc w stworzeniu możliwości lepszego startu w dorosłe życie.
54. Wózkowe Pogotowie "Ratunkowe"

ogólnomiejski

"Wózkowe Pogotowie Ratunkowe" to mobilny warsztat do naprawy wózków dla osób niepełnosprawnych. Będą świadczone usługi z dojazdem w celu: wymiany opon i dętek, wymiany łożysk w kółkach wózków, dowóz aktywnych wózków dla osób niepełnosprawnych. Obsługa będzie stała w ciągu całego roku. Klient - osoba niepełnosprawna płaci tylko za wymienione części.
55. Kładka (dla pieszych) nad ulicą Wyszogrodzką w okolicy marketu OBI

osiedlowy (os. Podolszyce Północ)

Kładka nad ulicą Wyszogrodzką w okolicy OBI oraz sklepu Agata Meble znacznie ułatwi przejście pieszym nie tamując ruchu samochodowego, a odległość między światłami jest dość odległa.
56. Psi uśmiech - Osiedlowy park dla psów - Osiedle Łukasiewicza

osiedlowy (os. Łukasiewicza)

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu na osiedlu Łukasiewicza (teren zielony przy dyskoncie Biedronka) poprzez stworzenie wybiegu dla psów - miejsca przyjaznego i bezpiecznego dla psów oraz ich właścicieli.
57. Psi uśmiech - Osiedlowy park dla psów - Osiedle Skarpa

osiedlowy (os. Skarpa)

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu na osiedlu Skarpa  (teren zielony w pobliżu zalewu Sobótka) poprzez stworzenie wybiegu dla psów - miejsca przyjaznego i bezpiecznego dla psów oraz ich właścicieli.
58. EKO PATROL - Dobro zwierząt - Wspólna sprawa

ogólnomiejski

Projekt "EKO PATROL - Dobro zwierząt - Wspólna sprawa" zakłada utworzenie eko patrolu, w tym m. in. zakup wyspecjalizowanego pojazdu wraz z oprzyrządowaniem, którego celem będzie w szczególności: zapobieganie bezdomności zwierząt, przeciwdziałanie zagrożeniom dla życia i zdrowia ludzi w związku z utrzymaniem zwierząt domowych oraz wolno żyjących, udzielanie pomocy zwierzętom dzikim, chorym lub rannym.
59. Park wodny na Sobótce

osiedlowy (os. Skarpa)

Na płockiej Sobótce może powstać park wodny. Projekt obejmuje zakup i montaż pompowanych urządzeń pozwalających zbudować na terenie Sobótki park wodny. Urządzenia tworzące park wodny tj. przeszkody, platformy, ścianki, tory przeszkód pozwalają na niezapomnianą zabawę w środowisku wodnym, kształtują motorykę, równowagę, koordynację ruchową. Każda osoba korzystająca z parku wodnego wyposażona jest w kamizelkę, która pozwala na bezpieczną aktywność w środowisku wodnym. Dojście do parku wodnego odbywałoby się za pomocą podestów zainstalowanych na obiekcie a następnie (po założeniu kamizelek) do parku wodnego. Jednorazowo przez godzinę z parku wodnego może korzystać 56 osób. Po sezonie (czerwiec-wrzesień) część urządzeń może zostać przeniesiona na pływalnię Podolanka i stanowić atrakcję w pozostałych miesiącach roku w wybranych godzinach i dniach użytkowania obiektu w celu uatrakcyjnienia oferty basenu i zapewnienia jak największej dostępności dla wszystkich użytkowników pływalni. Lubisz aktywność fizyczną w wodzie, lubisz dobrą zabawę, chcesz kształtować swoją sprawność i spędzać czas z całą rodziną - oddaj głos na ten projekt.

60. Budowa tężni solankowej osiedle Międzytorze

osiedlowy (os. Międzytorze)

Budowa tężni solankowej na osiedlu Międzytorze w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 5 i placu zabaw. Wkomponowanie tężni w zagospodarowany skwer pomiędzy ulicami Piaska i Lachmana

61. Warsztaty parkour oraz breakdance

osiedlowy (os. Kolegialna)

Projekt dotyczy treningów parkour oraz breakdance dla dzieci i młodzieży. Parkour to aktywność fizyczna polegająca na efektywnym, bezpiecznym i użytecznym przemieszczaniu się w przestrzeni miejskiej. Breakdance natomiast to taniec stanowiący jeden z czterech elementów kultury hip-hop. Za sprawą naszego projektu młodzi ludzie mogliby nieodpłatnie korzystać z powyższych form spędzania czasu wolnego. Uczestnicy projektu uzyskaliby za sprawą przeprowadzonych zajęć odpowiednie umiejętności z zakresu parkour oraz breakdance, a także zwiększyli swoją sprawność ogólną.

62. Zapora pływająca do ochrony nowego nabrzeża

ogólnomiejski

Pływająca zapora chroniąca obszar między molem a nowym nabrzeżem przed płynącymi Wisłą śmieciami /w tym np.drzewami/

63. Wykonanie oświetlenia torów na terenie Centrum Sportów Ekstremalnych

osiedlowy (os. Podolszyce Północ)

Projekt zakłada wykonanie oświetlenia toru typu pumptrack oraz toru płaskiego zrealizowanych i oddanych do użytku w 2018 roku jako I etap Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach Północnych.

64. Muszla Koncertowa i mini scena

ogólnomiejski

Muszla koncertowa i mini scena w kształcie koła lub półksiężyca z funkcjonalną sceną usytuowaną w zagłębieniu poniżej poziomu zero z zapleczem technicznym wraz z widownią, miejscami siedzącymi umiejscowionymi naprzeciwko sceny w kształcie wachlarza ze stopniowym spadkiem pozwalającym na organizację różnego rodzaju imprez m. in. oświatowych, kulturalnych, okolicznościowych w odpowiednich przyjaznych warunkach również dla osób niepełnosprawnych.
Muszla spełniałaby rolę uniwersalnego i trwałego obiektu, który kształtem, gabarytami oraz swoim wyglądem będzie wpisywała się w przestrzeń Parku Północnego.
Muszla koncertowa wypełniłaby lukę związaną z uprawianiem wysokiej kultury, rozrywki a poza tym byłaby miejscem promocji lokalnych artystów.
Odbywałyby się tu koncerty, przeglądy teatralne, warsztaty wokalno-taneczne, ważne uroczystości, akademie, występy artystyczne, prezentacje jak również organizacje festynów rodzinnych dla wszystkich mieszkańców sąsiadujących osiedli jak i również Płocka
Muszla Koncertowa byłaby miejscem szczególnym gdzie szczególnie w okresie wiosennym letnim i jesiennym skupiało by się życie kulturalne Mieszkańców Płocka i Osiedli.

65. Aktywni kibice, aktywni niepełnosprawni

ogólnomiejski

Projekt zakłada zakup busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na rzecz Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock.

66. Bezpieczny rowerzysta

ogólnomiejski

Projekt zakłada rozbudowę systemu dróg rowerowych i poprawę bezpieczeństwa rowerzystów poprzez montaż w miejscach przejazdów dla rowerzystów luster drogowych.

67. Płock Miasto Bohater - Szlakiem płockich barykad

ogólnomiejski

Rok 2020 mieszkańcom Płocka kojarzyć się będzie z 100. rocznicą obrony naszego ukochanego miasta przed bolszewikami, która miała miejsce w 1920 r. Wielu mieszkańców Płocka - od najmłodszych do najstarszych - z pewnością chętnie uczci i uhonoruje bohaterską postawę naszych krajan. Projekt ma na celu zainteresowanie płocczan tym wydarzeniem oraz przekazanie im w przystępny sposób niezbędnej wiedzy na ten temat. Zakłada on wykonanie kilku prac - postawienia tablic informacyjnych w miejscach, gdzie znajdowały się barykady; stworzenie map/przewodników, które umożliwią podróż szlakiem płockich barykad oraz przybliżą najważniejsze postacie związane z obroną Płocka; powstanie interaktywnej aplikacji mobilnej działającej z systemem Android oraz IOS, która ułatwi rozpowszechnianie wiedzy o wydarzeniu oraz edukację; powstanie strony internetowej poświęconej wydarzeniu oraz przybliżającej wydarzenia z 1920 r.
68. Aktywny niepełnosprawny

ogólnomiejski

Projekt zakłada zwiększenie dostępności naszego miasta dla osób niepełnosprawnych oraz systemu ich wsparcia. Realizacja projektu będzie polegać na przygotowaniu systemu porad prawnych dla osób niepełnosprawnych z możliwością dotarcia do miejsca zamieszkania osób o zmniejszonej mobilności. Projekt zakłada udzielanie porad farmaceutycznych oraz z zakresu opieki zdrowotnej. Ponadto projekt zakłada zwiększenie aktywności ruchowej wśród osób niepełnosprawnych poprzez udział w zajęciach sportowych takich jak np. kurs żeglarski.
69. Stacja Trzepowo - rozbudowa systemu roweru miejskiego

 osiedlowy (os. Trzepowo)

Rozbudowa systemu Płockiego Roweru Miejskiego o dwie stacje (w tym jedna w okolicy Cmentarza Komunalnego) zlokalizowane na terenie osiedla Trzepowo wraz z konsultacjami ich lokalizacji)
70. "Stacja roweru miejskiego ul. Traktowa" - dotyczy postawienia nowej stacji roweru miejskiego na ul. Traktowej w Płocku  osiedlowy (os. Winiary) Projekt zakłada postawienie nowej stacji rowerowej roweru miejskiego przy ulicy traktowej w Płocku.
71. Stacja Imielnica - rozbudowa systemu roweru miejskiego osiedlowy (os. Imielnica) Rozbudowa systemu Płockiego Roweru Miejskiego stację zlokalizowaną na terenie osiedla Imielnica wraz z konsultacjami jej lokalizacji.
72. Stacja Mickiewicza  osiedlowy (os. Dworcowa) Projekt zakłada rozbudowę systemu Płockiego Roweru Miejskiego o stację zlokalizowaną na terenie osiedla Dworcowa. Sugerowane miejsce lokalizacji to okolice ronda u zbiegu ul. Mickiewicza i ul. 11-go listopada (od strony ul. Lasockiego)
73. Sprzęt dla płockich Ochotniczych Straży Pożarnych ogólnomiejski Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta Płocka dzięki modernizacji i uzupełnieniu wyposażenia płockich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP Płock-Borowiczki, OSP Płock-Podolszyce, OSP Płock- Trzepowo) poprzez zakup sprzętu niezbędnego do ratowania ludzkiego życia i zdrowia, mienia i środowiska przed skutkami pożarów oraz innych zdarzeń jak: gwałtowne zjawiska pogodowe, klęski żywiołowe, wypadki komunikacyjne oraz realizacji zabezpieczeń imprez kulturalnych, sportowych i uroczystości na terenie Miasta Płocka
74. Montaż spowalniacza ruchu  osiedlowy (os. Podolszyce Południe)  Zakup i montaż spowalniacza ruchu przed przejściem dla pieszych al. Jana Pawła II przy ul. Jerzego Pniewskiego.
75. Budowa chodnika wzdłuż południowej strony bloku przy ul. Czwartaków 8 osiedlowy (os. Podolszyce Południe) Budowa chodnika wzdłuż południowej strony bloku przy ul. czwartaków 8, pomiędzy Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 a pasażem Ignacego Paderewskiego.
76. Modernizacja wentylacji w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Św. Franciszka z Asyżu w Płocku osiedlowy (os. Góry) Celem projektu jest wykonanie modernizacji wentylacji budynku Szkoły Podstawowej nr 15 im. Św. Franciszka z Asyżu w Płocku poprzez montaż urządzeń klimatyzacyjnych.
77. "Nowoczesna Kl@sa" - Wyposażenie nowej pracowni komputerowej w serwer i 20 zestawów komputerowych dla uczniów, dotykowy monitor interaktywny 65" i urządzenie wielofunkcyjne osiedlowy (os. Tysiąclecia) Projekt zakłada wyposażenie pracowni w Szkole Podstawowej Nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku przy ul. Piasta Kolodzieja 7 w nowy sprzęt komputerowy - 20 kompletnych zestawów komputerowych dla uczniów wraz z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, programem antywirusowym oraz serwer obsługujący wszystkie komputery, dotykowy monitor interaktywny 65'" i urządzenie wielofunkcyjne.
78. Trampolinowy plac zabaw dla małych i dużych oraz seniorów osiedlowy (os. Podolszyce Północ) Trampolinowy plac zabaw dla małych i dużych w Parku Północnym, składający się z kilku kolorowych modułowych, o różnych rozmiarach i naciągach, trampolin umiejscowionych w gruncie, umożliwiających zabawę małym jak i dużym dzieciom oraz młodzieży, seniorom i niepełnosprawnym dając dużo frajdy.
79. Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola osiedlowy (os. Podolszyce Północ) "Bezpieczna droga do szkoły" to droga, chodnik, umożliwiający swobodny, bezpieczny transport dzieci do szkoły, bezpieczne poruszanie się pieszych, samochodów w rejonie chodnika odgrodzonego słupkami z łańcuszkami zabezpieczającymi wtargnięcie na jezdnię pieszego oraz samochodu na chodnik. Droga, chodnik usytuowana blisko ogrodzenia przedszkola ogrodzona od jezdni, przesunięta bliżej ogrodzenia.
80. Przyjazna ulica Obrońców Płocka 1920 r. osiedlowy (os. Dworcowa) Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa na ulicy Obrońców Płocka 1920 r. poprzez zamontowanie dwóch progów zwalniających pomiędzy ul. Jachowicza i ul. Mickiewicza. Ponadto projekt przewiduje montaż śmietniczek wzdłuż ulicy.
81. Rabata dla Płocka przy ul. Tumskiej - Zielony Parklet osiedlowy (os. Stare Miasto) Projekt przewiduje stworzenie zielonych enklaw wśród kamienno-betonowej przestrzeni ul. Tumskiej. Z pewnością wiele osób pamięta jeszcze jak w latach 90-tych wyglądała ul. Tumska. Były na niej wówczas zieleńce obsadzone trawą i kwiatami a pomiędzy nimi ławki. Przywróćmy ten wygląd ul. Tumskiej ale w nowoczesnym wydaniu! Parklet, czyli zielone poszerzenie zabetonowanej ulicy w celu uzyskania przestrzeni przyjaznej człowiekowi. Miłe miejsce na odpoczynek. Zielone miejsce w betonowym świecie.
82. Remont Rogatki Warszawskiej Filia nr 2 Książnicy Płockiej osiedlowy (os. Wyszogrodzka) W zabytkowym klasycznym budynku Rogatki Warszawskiej przy Al. J. Kilińskiego mieści się Biblioteka dla dzieci i dorosłych założona w maju 1965 roku. Biblioteka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Budynek wymaga pilnego remontu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, dzięki któremu komfort korzystania z biblioteki znacznie wzrośnie oraz pozwoli wyeksponować piękno osiedlowego zabytku.
83. Plac zabaw Żwirka i Muchomorka osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt dotyczy budowy ogólnodostępnego placu zabaw, w cichej i bezpiecznej lokalizacji z wykorzystaniem nieużywanego terenu. Przestrzeń zostanie odrodzona, planowana jest nawierzchnia gumowa oraz montaż nowych urządzeń zabawowych i posadzenie drzew.