1. OBYWATELSKI PŁOCK - Projekt ogólnomiejski /w trakcie realizacji/

Zadanie obejmuje budowę boiska do teqballa, zakup 9-osobowego samochodu oraz sprzętu komputerowego dla uczniów płockich szkół, utworzenie poradni małżeństwa i rodziny oraz dokończenie budowy i wyposażenie drugiego piętra Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego.

W dniu 22 lipca 2020 r. przekazano dla Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku samochód Ford Transit Custom o pojemności silnika: 1995 cm³. Samochód będzie służył do przewozu uczniów uczestniczących w licznych konkursach zawodowych, zaopatrzenia pracowni gastronomicznych, w których odbywają się zajęcia praktyczne przez cały rok, przewozu materiałów w trakcie odbywających się egzaminów zewnętrznych oraz organizowania charytatywnie różnych uroczystości na terenie miasta.

Samochód dla ZSUiP - więcej

Poradnia dla małżonków i rodzin działała od 1 stycznia do 30 listopada 2020r. Stowarzyszenie na rzecz Małżeństwa i Rodziny "NIE MA LEKKO" otrzymało na jego realizację 56 189.00 zł. Były to specjalistyczne usługi psychologiczne i mediacyjne dla osób potrzebujących pomocy w sprawach małżeńskich i rodzinnych. Oferta dla osób samodzielnie poszukujących wsparcia oraz w ramach kompleksowej współpracy z innymi jednostkami: służby zdrowia i opieki społecznej. Zadanie obejmowało również organizację takich wydarzeń jak Tydzień Małżeństwa i Konferencja naukowa o rodzinie.

W ramach przetargu nieograniczonego w dniu 27.07.2020 r. zakupiono dla LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły 45 sztuk komputerów stacjonarnych NTT Business M966, które wykorzystywane są przez nauczycieli do obsługi dziennika elektronicznego oraz do prowadzenia lekcji multimedialnych oraz 10 sztuk monitorów dotykowych o przekątnej 86". Monitory zamontowano w klasach w celu uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć multimedialnych. Za pozostałą z przetargu kwotę, na drodze zapytania ofertowego zakupiono, dodatkowe 5 sztuk ekranów dotykowych, które w dniu 31.08.2020 dostarczyła firma TopService z Płocka. Ww. ekrany także zamontowano w klasach w celu uatrakcyjnienia prowadzonych lekcji multimedialnych.


2. EKO-PATROL – DOBRO ZWIERZĄT – WSPÓLNA SPRAWA - Projekt ogólnomiejski /zrealizowany/

EKO-PATROL to specjalistyczny zespół Straży Miejskiej stworzony, aby pomagać zwierzętom i chronić środowisko naturalne. W ramach zadania zakupiono samochód elektryczny RENAULT KANGOO ZE wraz z niezbędnym wyposażeniem za kwotę 205 tys. zł. Samochód jest przystosowany do przewozu zwierząt.

EkoPatrol - więcej


3. NOWOCZESNA EDUKACJA - Projekt osiedlowy (os. Dworcowa) /zrealizowany/

W ramach zadania zakupiono multimedialne programy edukacyjne, sprzęt sportowy, nagłośnieniowy i muzyczny, monitory interaktywne, laptopy i komputery, ekran przenośny i telewizory. Zakupiono również wyposażenie ośrodka, meble, krzesła, wymieniono drzwi wewnętrzne, zakupiono namiot typu Gwiazda, zamontowano osłony na grzejniki. Zakupiono schodołaz wraz ze szkoleniem z jego obsługi ułatwiający osobom niepełnosprawnym ruchowo przemieszczanie się po terenie ośrodka, zmodernizowano sterowanie szlabanami parkingu przy SOSW nr 2, wymieniono bramę, zamontowano klimatyzatory wraz z opinią techniczną dot. montażu elementów zewnętrznych klimatyzatorów. W grudniu 2020 roku zakończyły się zajęcia pozalekcyjne.


4. REMONT Z ROZBUDOWĄ BUDYNKU O DODATKOWE 150M2 PRZY ULICY TOKARSKIEJ 29 - Projekt osiedlowy (os. Pradolina Wisły) /przygotowanie do realizacji/

Projekt zakłada stworzenie miejsca do organizowania: warsztatów terapeutycznych dla seniorów, osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych; spotkań umacniających więzi pokoleniowe i sąsiedzkie na Pradolinie Wisły. W 2020 roku opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową rozbudowy budynku znajdującego się przy ulicy Tokarskiej 29 z przeznaczeniem na miejsce integracji lokalnej społeczności. Kwota  umowna 35 670,00 zł.


5. „NOWOCZESNA KL@SA” – WYPOSAŻENIE NOWEJ PRACOWNI KOMPUTEROWEJ W SERWER I 20 ZESTAWÓW KOMPUTEROWYCH DLA UCZNIÓW, DOTYKOWY MONITOR INTERAKTYWNY 65” I URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE - Projekt osiedlowy (os. Tysiąclecia) /zrealizowany/

Projekt zakładał wyposażenie pracowni w Szkole Podstawowej Nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w nowy sprzęt komputerowy - 20 kompletnych zestawów komputerowych dla uczniów wraz z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, programem antywirusowym oraz serwer obsługujący wszystkie komputery, dotykowy monitor interaktywny 65” i urządzenie wielofunkcyjne.


6. MODERNIZACJA WENTYLACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15 IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W PŁOCKU - Projekt osiedlowy (os. Góry) /zrealizowany/

Celem projektu było wykonanie modernizacji systemu wentylacji poprzez dostawę  i montaż klimatyzatorów typu Split oraz oczyszczaczy powietrza w wybranych pomieszczeniach budynku Szkoły Podstawowej Nr 15 w Płocku.


7. „STACJA ROWERU MIEJSKIEGO UL. TRAKTOWA”- DOTYCZY POSTAWIENIA NOWEJ STACJI ROWERU MIEJSKIEGO NA UL. TRAKTOWEJ W PŁOCKU - Projekt osiedlowy (os. Winiary) /zrealizowany/

Projekt zakładał postawienie nowej stacji rowerowej roweru miejskiego przy ul. Traktowej. Dzięki temu dojazd mieszkańców tej części Płocka do centrum będzie łatwiejszy. Stacja została uruchomiona wraz ze startem sezonu Płockiego Roweru Miejskiego - 8.05.2020 roku.


8. SALA DO TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ „MIODOWE WZGÓRZA” - Projekt osiedlowy (os. Miodowa) /zrealizowany/

W ramach projektu utworzono, wyremontowano i wyposażono w profesjonalny sprzęt salę do terapii integracji sensorycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 17 przy ul. Miodowej 18, którzy posiadają opinię lub orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej ze wskazaniem do ww. terapii lub mają trudności w uczeniu się czy zaburzenia zachowania, które w znaczącym stopniu utrudniają dzieciom funkcjonowanie społeczne i stanowią istotną barierę w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkolnej edukacji.


9. SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA - Projekt osiedlowy (os. Ciechomice) /zrealizowany/

Siłownia powstała na terenie Miejskiego Przedszkola nr 2 i będzie miejscem aktywnego, rodzinnego wypoczynku mieszkańców na wolnym powietrzu. Odbiór końcowy odbył się 09.12.2020 r.


10. POWIEDZ „SI” TERAPII SI - Projekt osiedlowy (os. Międzytorze) /zrealizowany/

Projekt został zrealizowany i przewidywał remont sali do terapii SI oraz jej wyposażenie w niezbędny profesjonalny sprzęt do terapii sensorycznej, pomoce dydaktyczne i materiały do warsztatów sensoplastycznych.


11. STUDIOBUS - Projekt osiedlowy (os. Kolegialna) /zrealizowany/

Projekt zakładał stworzenie mobilnego studia koncertowo nagraniowego przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku wspierającego rozwój artystyczny oraz rozwijającego aktywność koncertową zarówno uczniów szkół jak również mieszkańców Płocka. Zakupiono dla szkoły 9-osobowego busa marki Ford Transit Custom Kombi Trend 2.0 EcoBlue 130KM, specjalistyczny komputer 13- calowy MacBook Pro z pakietem profesjonalnych aplikacji dla sektora edukacji zawierający zaawansowane narzędzia dla montażystów wideo i muzyków, komputer 16-całowy MacBook, sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy i akcesoria muzyczne m.in. zestawy nagłośnieniowe, kolumny, mikrofony, statywy, słuchawki, miksery, casy, światła, wytwornice mgły, zestawy pulpitów do nut z wózkami, itp. W ramach zadania zakupiono również pianina cyfrowe Kawai KDP 110 (2 szt.), 16 szt. krzeseł muzyka orkiestrowego oraz podest dyrygenta.


12. INTEGRACYJNO-SENSORYCZNY PLAC ZABAW - Projekt osiedlowy (os. Kolegialna) /zrealizowany/

W ramach projektu wybudowano na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 integracyjny plac zabaw dla dzieci. Zakupiono wielofunkcyjny sprzęt przeznaczony dla dzieci z osiedla oraz dzieci z niepełnosprawnościami (podopiecznych ośrodka) oraz urządzenia stymulujące wszechstronny rozwój dzieci. Na bezpiecznej nawierzchni znalazły się m. in. takie urządzenia jak huśtawki, karuzela, piaskownica oraz ścianka muzyczna. Koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.


13. PRZEBUDOWA PLACU ZABAW NA TERENIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 21 - Projekt osiedlowy (os. Dworcowa) /zrealizowany/

Projekt polegał na modernizacji placu zabaw dla dzieci z MP 21 i mieszkańców osiedla. Zakładał ustawienie nowych zabawek: piaskownica, bujaki, karuzela, zjeżdżalnia; wyłożenie terenu bezpieczną nawierzchnią i jego podział na część dla dzieci młodszych i starszych; stworzenie miniboiska do uprawiania sportów zespołowych. Koszt inwestycji prawie 500 tys. zł.


14. REMONT ROGATKI WARSZAWSKIEJ FILIA NR 2 KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ - Projekt osiedlowy (os. Wyszogrodzka) /zrealizowany/

Projekt zakładał remont zabytkowego klasycystycznego budynku Rogatki Warszawskiej w której mieści się Filia nr 2 Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego założona w maju 1965 roku. Dzięki niemu komfort korzystania z placówki znacznie wzrósł oraz pozwolił wyeksponować piękno zabytku. Koszt remontu to ponad 400 tys. zł.

Remont Rogatki Warszawskiej Filia Nr 2 Książnicy Płockiej - więcej


15. SAMOCHÓD DO NAUKI JAZDY DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE - Projekt osiedlowy (os. Łukasiewicza) /zrealizowany/

Projekt obejmował zakup samochodu osobowego przystosowanego do nauki jazdy w Szkolnym Ośrodku Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku. Samochód będzie wykorzystywany do realizacji obowiązkowych zajęć edukacyjnych z przedmiotu nauka jazdy, ujętego w podstawie programowej kształcenia zawodowego dla technikum i branżowej szkoły I stopnia. 25-02-2020 roku zakupiono dla Szkoły samochód Toyota Yaris.


16. ZOSTAŃ MISTRZEM - BOKSERSKI PŁOCK - Projekt osiedlowy (os. Kolegialna) /zrealizowany/

Projekt polegał na nieodpłatnych zajęciach dla mieszkańców Płocka w wieku 12-18 lat w zakresie boksu olimpijskiego oraz zajęć rekreacyjno-ruchowych dla młodzieży i dorosłych powyżej 19 lat. Zajęcia odbywały się w sali sportowej LO im Wł. Jagiełły w Płocku w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17.30-19.00 oraz wtorki i czwartki w godzinach 18.00-19.00. Łącznie zajęcia prowadzone były przez 9 miesięcy i obejmowały 6,5 godziny tygodniowo. Koszty obejmowały: wynajem sali sportowej, opłatę za pracę trenera, koordynację zadania, obsługę księgową, zakup sprzętu sportowego, ubezpieczenie, udział w zawodach. Na realizację budżetu obywatelskiego ogłoszony został otwarty konkurs ofert zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Złożona została jedna oferta i została przyznana dotacja na realizację zadania – Klubowi bokserskiemu Płock.


 

PROJEKTY WYBRANE DO REALIZACJI W RAMACH VIII EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO PŁOCKA
L.p. Nr projektu Nazwa Charakter projektu Stan realizacji
1. 50 OBYWATELSKI PŁOCK ogólnomiejski w trakcie realizacji
2. 58 EKO-PATROL – DOBRO ZWIERZĄT – WSPÓLNA SPRAWA ogólnomiejski zrealizowany
3. 53 NOWOCZESNA EDUKACJA osiedlowy (os. Dworcowa) zrealizowany
4. 47 REMONT Z ROZBUDOWĄ BUDYNKU O DODATKOWE 150M2 PRZY ULICY TOKARSKIEJ 29 osiedlowy (os. Pradolina Wisły) przygotowanie do realizacji
5. 77 „NOWOCZESNA KL@SA” – WYPOSAŻENIE NOWEJ PRACOWNI KOMPUTEROWEJ W SERWER I 20 ZESTAWÓW KOMPUTEROWYCH DLA UCZNIÓW, DOTYKOWY MONITOR INTERAKTYWNY 65” I URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE osiedlowy (os. Tysiąclecia) zrealizowany
6. 76  MODERNIZACJA WENTYLACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15 IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W PŁOCKU osiedlowy (os. Góry) zrealizowany
7. 70 „STACJA ROWERU MIEJSKIEGO UL. TRAKTOWA”- DOTYCZY POSTAWIENIA NOWEJ STACJI ROWERU MIEJSKIEGO NA UL. TRAKTOWEJ W PŁOCKU osiedlowy (os. Winiary) zrealizowany
8. 15 SALA DO TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ „MIODOWE WZGÓRZA” osiedlowy (os. Miodowa) zrealizowany
9. 45 SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA osiedlowy (os. Ciechomice) zrealizowany
10. 19 POWIEDZ „SI” TERAPII SI osiedlowy (os. Międzytorze) zrealizowany
11. 21 STUDIOBUS osiedlowy (os. Kolegialna) zrealizowany
12. 22 INTEGRACYJNO-SENSORYCZNY PLAC ZABAW osiedlowy (os. Kolegialna) zrealizowany
13. 14 PRZEBUDOWA PLACU ZABAW NA TERENIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 21 osiedlowy (os. Dworcowa) zrealizowany
14. 82 REMONT ROGATKI WARSZAWSKIEJ FILIA NR 2 KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ osiedlowy (os. Wyszogrodzka) zrealizowany
15. 49 SAMOCHÓD DO NAUKI JAZDY DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE osiedlowy (os. Łukasiewicza) zrealizowany
16. 29 ZOSTAŃ MISTRZEM - BOKSERSKI PŁOCK osiedlowy (os. Kolegialna) zrealizowany