Opis projektu
Wieloaspektowość projektu sprawia, że skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta o różnych zainteresowaniach i potrzebach. Teqball to nowa dyscyplina sportowa bazująca na piłce nożnej, przeznaczona zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności techniczne.
Teqball to najczystsza forma piłki nożnej, ponieważ nie dochodzi do fizycznego kontaktu między zawodnikami. Dzięki temu gracze nie są narażeni na kontuzje, unika się brutalności i nieczystych zagrań, co dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo odniesienia urazu.
Teqball nie jest konkurencją dla piłki nożnej, ale jej uzupełnieniem. Doskonale pomaga rozwijać pewność siebie, co jest niezwykle ważną cechą każdego piłkarza. Ma pozytywny wpływ na czas reakcji przy podejmowaniu decyzji na boisku. Doskonale sprawdza się w realiach nowoczesnego futbolu. Ta część projektu zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 21.
Zakup 9- osobowego samochodu dla Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez ich udział w wyjazdowych zajęciach, warsztatach, konkursach i zawodach sportowych oraz zapewnienie ich bezpieczeństwa.
Zakup 20 szt. Komputerów stacjonarnych, 20 szt. laptopów oraz 15 szt. monitorów interaktywnych dla Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły z Oddziałami Dwujęzycznymi ma na celu podniesienie jakości kształcenia młodzieży. Jagiellonka jest szkołą, która zapewnia najwyższy poziom kształcenia uczniów. Dotychczas z powodu braku nowoczesnego zaplecza technicznego, dostęp do najnowszych innowacyjnych metod edukacji był znacznie ograniczony. Zadanie oparte jest na Strategii Zrównoważonego
Rozwoju Miasta Płocka do 2030 roku - punkt 2.1.9. Rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez innowacyjne zajęcia edukacyjne oraz punkt 2.1.10 – Promocja, system działań i zachęt w celu uzyskania lepszych efektów nauczania w szkołach przedmiotów ścisłych, tj. matematyka, informatyka, chemia, fizyka.
Poradnia małżeństwa i rodziny to nowa placówka dostępna dla mieszkańców Płocka w ramach której odbywać się będą cykliczne warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy samopomocowe dla małżonków i ich rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu problemów małżeńskich i rodzinnych. Obejmuje ponadto działalność punktu konsultacyjnego zapewniającego pomoc psychologiczną i mediacyjną. Poradnia będzie świadczyć usługi dla mieszkańców płocka 2 dni w tygodniu po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Drugim aspektem zadania jest przeprowadzenie serii imprez w ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. W marcu 2020 odbędzie się cykl warsztato-konferencji dotyczących tworzenia i pielęgnowania małżeństwa, projekcje filmów związanych tematycznie z małżeństwem oraz forum i bal dla par małżeńskich.
Dokończenie budowy i zakup wyposażenia (m.in. meble, wi-fi, klimatyzacja, monitoring, elektroniczny dostęp, osłony na grzejniki) do II piętra Centrum Terapeutyczno–Rehabilitacyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 2. II piętro CTR powstaje w ramach 7 edycji Budżetu Obywatelskiego z myślą o zapewnieniu pomocy osobom z różnego rodzaju deficytami, w tym osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom na wielu płaszczyznach funkcjonowania.