Opis projektu
I.
Zakup 18 szt. komputerów stacjonarnych oraz 6 szt. monitorów interaktywnych dla III Liceum Ogólnokształcącego ma na celu podniesienie jakości kształcenia młodzieży.
Zadanie oparte jest na Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka do 2030 roku: Punkt 2.1.9. Rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez innowacyjne zajęcia edukacyjne, Punkt 2.1.10. Promocja, system działań i zachęt w celu uzyskania lepszych efektów nauczania w szkołach przedmiotów ścisłych, tj. matematyka, informatyka, chemia, fizyka.
II.
Projekt obejmuje wyposażenie nowej pracowni elektrycznej w ZSZ, która będzie wykorzystywana do realizacji obowiązkowych zajęć edukacyjnych z branży elektrycznej, informatycznej i motoryzacyjnej, dla uczniów technikum i branżowej szkoły i stopnia. Projekt zakłada także możliwość udostępnienia pracowni innym placówkom oświatowym z terenu m. Płocka w celu umożliwienia uczniom realizacji dodatkowych zajęć podnoszących ich umiejętności w zakresie branży elektrycznej, czy też uczniów szkoły podstawowej w zakresie techniki obejmującej m.in. klasyfikowanie elementów technicznych do grupy elektrycznej, informatycznej, mechanicznej itp. Tym samym nowa pracownia elektryczna zacieśni współpracę „Elektryka” z innymi placówkami na terenie Miasta, a także zwiększy szanse edukacyjne jego uczniów poprzez ich efektywniejsze przygotowanie do olimpiad technicznych i konkursów przedmiotowych oraz będzie służyła realizacji zadań statutowych.
III.
Zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami młodych mieszkańców Płocka, LO im. Władysława Jagiełły planuje przystosować, rozbudować oraz wyposażyć szkolną siłownię w przyrządy do ćwiczeń siłowych oraz rekreacyjnych, z których uczniowie będą mogli korzystać podczas lekcji oraz zajęć szkolnego koła sportowego. Sala ta zostanie również wykorzystana do innowacyjnych zajęć w ramach rozwoju zdolności i zainteresowań uczniów oraz na potrzeby ćwiczeń zespołu „LWJ Cheerleaders” i Jagiellońskiej Federacji Teatralnej.
IV.
Projekt obejmuje wyposażenie pracowni lekcyjnych w 16 szt. monitorów interaktywnych, w ZSUiP co umożliwi wzbogacenie zajęć w ciekawe formy pracy oraz pozwoli rozwinąć zainteresowania uczniów. Monitory interaktywne będą wykorzystywane do prowadzenia lekcji dla uczniów technikum oraz szkoły branżowej i stopnia. Projekt zakłada udostępnienie pracowni prelegentom zewnętrznym w celu wzbogacenia oferty wychowawczej i profilaktycznej szkoły co rozszerzy współpracę ze środowiskiem lokalnym. Pracownie posiadające monitory interaktywne zwiększą szanse edukacyjne uczniów poprzez ich efektywniejsze przygotowanie do konkursów przedmiotowych, olimpiad zewnętrznych oraz uzyskanie kwalifikacji zawodowych.
V.
Projekt przewiduje realizację w SOSW nr 2 zajęć dodatkowych (pozalekcyjnych), w tym: sportowych, przedmiotowych, rozwijających pasje i zainteresowania młodzieży u uczniów SOSW nr 2, a także, terapeutycznych, usprawniających zaburzone funkcje, skierowane do uczniów SOSW nr 2 oraz do dzieci i młodzieży z Płocka, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię poradni psychologiczno–pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej. Jednocześnie projekt przewiduje zatrudnienie wykwalifikowanej kadry terapeutów i specjalistów do prowadzenia zajęć dodatkowych. Projekt przewiduje również zakup samochodu osobowo–Dostawczego dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych, w założeniach przewidywanego do realizacji zadań opiekuńczo–wychowawczo–profilaktycznych placówki oraz nauczania indywidual