Opis projektu
I. III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ. Przedmiotem projektu jest przebudowa istniejącego zewnętrznego boiska szkolnego oraz wymiana jego nawierzchni. Projekt przewiduje również zakup podstawowego sprzętu sportowego na ten obiekt.
II. ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Projekt obejmuje wyposażenie pracowni komputerowych w 32 zestawy komputerowe w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Płocku. Pracownie komputerowe będą wykorzystywane do prowadzenia zajęć edukacyjnych z informatyki w branży elektrycznej, motoryzacyjnej i
informatycznej dla uczniów technikum i branżowej szkoły i stopnia, a także w kształceniu zawodowym teoretycznym i praktycznym w zawodzie technik informatyk i technik programista.
III. LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY. Projekt zakłada zakup sprzętu multimedialnego, który pozwoli na wprowadzenie innowacyjnych metod edukacyjnych, a przez to podniesienie jakości kształcenia młodzieży.
IV. SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 Projekt ma na celu doposażenie Ośrodka w sprzęt sportowo-rehabilitacyjny oraz podniesienie jakości oferowanych usług edukacyjnych, opiekuńczych, wychowawczych, sportowych i rehabilitacyjnych. Projekt przewiduje realizację zajęć dodatkowych (pozalekcyjnych), w tym terapeutycznych, sportowych, przedmiotowych oraz rozwijających pasje i zainteresowania, a przez to stworzenie warunków do optymalnego, wielopłaszczyznowego rozwoju dzieci i młodzieży.
V. ZESPÓŁ SZKÓŁ USŁUG I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI IM. ABPA A.J. NOWOWIEJSKIEGO. Doposażenie pracowni lekcyjnych w monitory interaktywne umożliwiające wzbogacenie zajęć o ciekawe formy pracy na lekcji. Zakup wymienionego powyżej sprzętu przyczyni się do urozmaicenia zainteresowań oraz zdolności młodzieży technikum oraz szkoły branżowej i stopnia.
VI. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 21 IM. FRYDERYKA CHOPINA. Projekt obejmuje wyposażenie pracowni komputerowych w 32 zestawy komputerowe i biblioteki szkolnej w 6 zestawów komputerowych oraz 2 monitory interaktywne.
VII. WISŁA PŁOCK S.A. Głównym założeniem projektu jest obniżenie kosztów transportu zawodników na mecze ligowe, gry kontrolne oraz turnieje o zasięgu krajowym i Międzynarodowym, a także wyjazdy na obozy sportowe, szkolenia, zgrupowania i konferencje. Jest to działanie mające na celu poszerzenie oferty sportowej klubu, skierowanej do młodych adeptów szkolenia piłkarskiego. Posiadanie własnego środka transportu przez klub nie tylko korzystnie wpływa na podniesienie jakości świadczonych usług, ale też zapewni poprawę wizerunkową klubu.
VIII. PROJEKT BĘDZIE REALIZOWANY W PIĘCIU MIEJSKICH INSTYTUCJACH KULTURY:
• PŁOCKIM OŚRODKU KULTURY I SZTUKI IM THEMERSONÓW,
• PŁOCKIEJ GALERII SZTUKI,
• PŁOCKIEJ ORKIESTRZE SYMFONICZNEJ IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO,
• CHÓRZE PUERI ET PUELLAE CANTORES PLOCESNES,
• KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO.
Każda z instytucji wprowadzi rozwiązania, które będą zmierzały do realizacji celów projektu czyli promowaniu budowania ekologicznych nawyków i rozwiązań w naszej najbliższej przestrzeni. Każda z instytucji posiada wielu odbiorców swojej oferty, którzy będą również zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia lub będą jego odbiorcami.