Opis projektu
Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. Stanisława Małachowskiego w Płocku to najstarsza z istniejących polskich szkół. Szczyci się tradycją sięgającą 1180 roku i chlubi się wychowankami, którzy zawsze wiernie i ofiarnie służyli ludziom i Polsce. Pamięć ich dokonań i zasług uświetnia imię szkoły, zobowiązuje do zachowania więzi pokoleń. Kształci się w niej co roku ponad 800 uczniów.
Przeznaczeniem i zadaniem Małachowianki jest edukowanie i wychowywanie młodzieży, która szuka szkoły nowoczesnej, dobrej, przygotowującej do studiowania w cenionych i znanych szkołach wyższych. Absolwent szkoły podstawowej, który wybiera Małachowiankę, musi być świadom, że czeka go systematyczny wysiłek intelektualny i praca nad formowaniem własnej osobowości.
Małachowianka oferuje młodzieży rzetelną, pogłębioną wiedzę, daje gwarancję wysokich i konsekwentnych wymagań, zapewnia pomoc nauczającvch i partnerstwo w relacjach uczeń - nauczyciel. Stwarza przyjazną, życzliwą atmosferę pracy, ofiarowuje zrozumienie dla potrzeb i problemów młodzieży. Rodzicom daje prawo uczestniczenia w edukacji i zarazem widzi ich jako współtwórców osiągnięć dzieci.
Aby jednak prowadzić nauczanie na najwyższym poziomie szkoła musi mieć zapewnione nowoczesne pomoce dydaktyczne, zaplecze techniczne, dostęp do najnowszych, innowacyjnych metod nauczanie dzięki cyfrowym nowinkom. Musi nauczać efektywnie zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie, dlatego też w ramach projektu chcemy zakupić 25 sztuk komputerów przenośnych, 15 zestawów komputerowych stacjonarnych, 3 sztuk tablic multimedialnych z rzutnikami, 8 sztuk drukarek laserowych, system druku e_legitymacji oraz kserokopiarkę. Nauka na odległość spowodowała rozwój kompetencji nauczycieli, a pozyskane narzędzie office 365 pozwala udostępniać i przesyłać uczniom materiały, filmy, zadania i pomaga w rozwoju pasji, zainteresowań i rozwoju kompetencji kluczowych. Warto podkreślić fakt, iż zadanie jest oparte na strategii zrównoważonego rozwoju Miasta Płocka do 2030 roku - punkt 2.1.9 rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez innowacyjne zajęcia edukacyjne oraz punkt 2.1.10 - promocja, system działań i zachęt w celu uzyskania lepszych efektów nauczania w szkołach przedmiotów ścisłych, tj. matematyka, informatyka, chemia, fizyka.