Trwa nabór projektów w 11.edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka

14 marca upływa termin składania wniosków w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Sprawdźcie jakie propozycje złożyli do tej pory mieszkańcy naszego miasta.

Nr projektu Nazwa projektu Charakter Krótki opis (zaproponowany przez Pomysłodawcę)
1. Nowoczesny i bezpieczny kompleks boisk sportowych dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej Nr 3 osiedlowy (os. Łukasiewicza) Projekt zakłada remont wielofunkcyjnych boisk dla dzieci i młodzieży obok budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku przy ul. Królowej Jadwigi. Nawierzchnia boisk jest bardzo zniszczona i stwarza niebezpieczeństwo jego Użytkownikom. Boisko ma umożliwić spędzenie czasu wolnego na powietrzu zamiast przed ekranami telewizorów i komputerów. Ważnym aspektem ma być bliskość boiska od miejsca zamieszkania, tak aby "wyciągać" dzieci i młodzież z domów. Gdy podejdą do okien mieszkań zostaną zachęceni obecnością rówieśników na boisku i do opuszczenia mieszkań i aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego.
2. Rowerem przez Góry osiedlowy (os. Góry) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Góry łączącej istniejące ścieżki rowerowe na osiedlu Góry.
3. Skywalk - szklany taras widokowy na wzgórzu Tumskim ogólnomiejski Szklana platforma widokowa na wzgórzu Tumskim zapewni mieszkańcom jak i turystom przepiękny widok na Wisłę oraz panoramę miasta. Na szczycie klifu, zwiedzający nie nachylają się nad przepaścią, lecz się nad nią „unoszą”. Przedłużeniem skrajnego punktu widokowego jest siedmiometrowa platforma z przeszkloną podłogą, po której Ci, którzy mają odwagę po niej chodzić jakby zawieszeni w powietrzu, mogą podziwiać urokliwe pejzaże naszego pięknego Miasta Płocka.
4. Kompleks sportowy przy SP 23 ogólnomiejski Budowa kompleksu sportowego przy SP 23 w Płocku na potrzeby zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży w przestrzeni miasta Płocka. Projekt ma na celu stworzenie właściwych warunków rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży miasta Płocka. W skład planowanego kompleksu sportowego wodzić będą: bieżnia, skocznia w dal, ścianka wspinaczkowa, ścianka do odbić piłki oraz dwa boiska street ball.
5. Walka z hałasem - adaptacja akustyczna pomieszczeń SP 23 osiedlowy (os. Podolszyce Północ) Modernizacja akustyczna budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku polegająca na montażu specjalistycznych płyt akustycznych poprawiających charakterystykę akustyczną pomieszczeń.
6. Zadbany i estetyczny teren wokół garaży na ul. Miodowej osiedlowy (os. Miodowa) Projekt zakłada gruntowną przebudowę nawierzchni wokół garaży zlokalizowanych za budynkami przy ul. Miodowej 3.
7. Nowy i bezpieczny chodnik na ulicy Rembielińskiego ogólnomiejski Projekt zakłada remont chodnika dla pieszych wzdłuż ulicy Rembielińskiego znajdującego się w złym stanie technicznym.
8. Zadbajmy o nasze osiedle - zagospodarowanie terenu wokół garaży przy rondzie na ul. Gałczyńskiego osiedlowy (os. Miodowa) Projekt zakłada kompleksowe uporządkowanie znajdującego się w złym stanie technicznym terenu wokół garaży u zbiegu ulicy Gałczyńskiego oraz ulicy Jaśminowej.
9. Wspólnie dla przyszłości osiedlowy (os. Łukasiewicza) Projekt obejmuje wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego wymagającej realizację zajęć edukacyjnych w branży elektrycznej).
10. Osiedlowy zieleniec osiedlowy (os. Kochanowskiego)

O potrzebie zieleni w miastach nikogo nie trzeba przekonywać. O integracji społeczeństwa a szczególnie w dobie pandemii także. "Osiedlowy zieleniec" doskonale wpisuje się w potrzeby małej społeczności jaką są mieszkańcy osiedla Kochanowskiego, osiedla będące w samym sercu Książęcego Miasta Płocka łączącego dwa pokolenia mieszkańców, tych którzy identyfikują się z nim od początku powstania osiedla a także nowych, młodych osób i ich dzieci."Osiedlowy zieleniec" będzie świetnym miejscem wypoczynku, relaksu, zatrzymania się na chwilę i odpoczynku od codzienności w samym centrum miejskiego zgiełku.

11. Smart recykling - wymiana butelek z nagrodami osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt zakłada ustawienie na terenie osiedla Kochanowskiego w pobliżu Stadionu Miejskiego automatu do odbioru butelek (plastikowych, szklanych, aluminiowych). Urządzenie można dodatkowo rozbudować o selektywny zbiór makulatury oraz baterii. Będzie to miejsca ogólnodostępne dla wszystkich. Butelkomat to zmechanizowane urządzenie wyspecjalizowane do potrzeb każdego z mieszkańców jak i zwrócenia naszej uwagi na ochronę środowiska i problem segregacji śmieci. Maszyna przyjmuje każdy rodzaj butelki, również aluminiowe puszki. Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców do działań przyjaznych dla środowiska, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci. Za oddane śmieci mieszkańcy otrzymują punkty, które upoważniają do nagród np. bilety do kina, teatru, zniżki na wybrane usługi miejskie, zniżki na korzystanie z komunikacji miejskiej itp. Zbiórkę punktów umożliwia połączona z maszyną aplikacja, którą mieszkaniec pobiera na telefon i/lub Karta Mieszkańca Płocka lub kupon z punktami.
12. Zajęcia z przyszłością w ZST osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Projekt obejmować będzie modernizację pracowni informatycznej w Zespole Szkół Technicznych w Płocku przy ulicy Al. Kilińskiego 4 oraz zakup 6 monitorów interaktywnych (wraz z montażem). Pracownia informatyczna zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, a sześć pracowni przedmiotowych uzyska nowoczesne ekrany multimedialne. Stwarzamy w ten sposób warunki do wielostronnego rozwoju młodzieży poprzez wprowadzenie alternatywnych form nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych rozwijających zainteresowania młodzieży.
13. Terapia ruchowa na świeżym powietrzu dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Płocku osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt zakłada utworzenie miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu na terenie Środowiskowego Domu samopomocy w Płocku dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdą się tam odpowiednie urządzenia dla osób niepełnosprawnych, które będą mogły ćwiczyć za pomocą zamontowanych urządzeń. Teren wokół zostanie zaaranżowany trawą. W pobliżu umieszczone zostaną ławeczki, leżaki oraz nasadzenia krzewów i drzewek. Z całorocznej siłowni będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne nie tylko latem ale również wiosną czy jesienią. Dodatkowo zakup namiotu mobilnego, który w dni słoneczne mógłby służyć tak, aby osoby niepełnosprawne mogły wypoczywać na ławeczkach, leżakach lub wykonywać ćwiczenia na siłowni.
14. Funkcjonalna rekreacja osiedlowy (os. Kolegialna) Modernizacja dziedzińca Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości.
15. E-...Edukacja osiedlowy (os. Dworcowa) Doposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Płocku, w celu zapewnienia warunków optymalnego wielopłaszczyznowego rozwoju osób z niepełnosprawnościami.
16. Z tradycją w nowoczesność osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt obejmować będzie doposażenie Szkoły Podstawowej nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku.
17. Pływaj jak syrena osiedlowy (os. Kolegialna) Nieodpłatne zajęcia dla potrafiących pływać dzieci w wieku 6+ lat, w zakresie syreningu, polegające na pływaniu i nurkowaniu w syrenim ogonie. Zajęcia będą odbywały się na Pływalni „Jagiellonka” w 3 grupach 1. dzieci, 2. nastolatki, 3. mamy + dzieci. Cykl zajęć zaplanowany jest na 8 tygodni. Z projektu będzie mogło skorzystać 120 osób. Oprócz spełnienia marzenia o byciu syreną uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z założycielką „Akademii syren”.
18. Multimedialne przedszkole osiedlowy (os. Kolegialna) Projekt MULTIMEDIALNE PRZEDSZKOLE powstał w odpowiedzi na potrzeby dzieci, rodziców i nauczycieli Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 i służyć będzie podniesieniu jakości pracy w placówce znajdującej się na terenie osiedla Kolegialna. Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt przyczyni się do opracowania innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej dostosowanego do potrzeb współczesnych dzieci, wzbogacenia bazy dydaktycznej placówki o nowoczesne zestawy multimedialne oraz wdrożenia technologii informatycznych i wykorzystanie ich w pracy terapeutycznej z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
19. Nowoczesność i zdrowie osiedlowy (os. Dworcowa) Doposażenie klasopracowni w Szkole Podstawowej Nr 21 w nowoczesne pomoce i ergonomiczne krzesła.
20. Wodny świat dziecka osiedlowy (os. Skarpa) Wodny Świat Dziecka: o nieregularnym kształcie, wykonany z miękkiej pianki antypoślizgowej przeznaczony dla wszystkich mieszkańców w okresie upałów miejsce zabawy dla całej rodziny. Wyposażony będzie w zautomatyzowane urządzenia wodne takie jak tunel z kręgów, UFO pleksi, ryba, krab, śmigło, itp. a także zapewni bezpieczne środowisko rekreacyjne. Czynne w sezonie wiosenno-letnim w godzinach 8.00-21.00.
21. Modernizacja placów zabaw na Osiedlu Kochanowskiego w Płocku osiedlowy (os. Kochanowskiego) Projekt polega na modernizacji dwóch placów zabaw na osiedlu Kochanowskiego w Płocku (tj. północna część placu zabaw przy Stadionie Miejskim, ul. Sportowa 3 oraz plac zabaw przy ul. Obrońców Westerplatte 5/1). Założeniem jest dostosowanie istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej do istniejących potrzeb mieszkańców (rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy, grupy międzypokoleniowe), poprzez stworzenie komfortowych, bezpiecznych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu w przestrzeni miasta. Zlokalizowanie osiedla na planie ruchliwych dróg miejskich oraz oddalenie miejsc o podobnym charakterze od osiedla Kochanowskiego sprawia, że warunki nie tylko do rekreacji i sportu są bardzo ograniczone, ale również do nawiązywania i podtrzymywania relacji sąsiedzkich. Istniejący potencjał demograficzny osiedla sprawia, że inwestycja w ww. obiekty jest niezwykle potrzeba.
22. Słoneczna i kwitnąca osiedlowy (os. Wyszogrodzka) „Słoneczna i kwitnąca” to projekt mający na celu uatrakcyjnienie zieleni przy ulicy, którą każdego dnia pieszo bądź samochodem przemierza wielu mieszkańców Płocka. W pasie drogi rozkwitną pięknie krzewy, uzupełnione zostaną ubytki w drzewostanie. Na odcinku między Rogatkami Warszawskimi a torami kolejowymi i skrzyżowaniem z ul. Południową posadzone zostaną dobrane do warunków miejskich gatunki wyróżniające się walorami estetycznymi – róże, lilaki, pięciorniki, krzewuszki, forsycje i pęcherznice (łącznie ponad 1000 szt. krzewów) oraz 26 szt. drzew – jarzęby szwedzkie i lipy. Trudno przecenić wpływ bogatej roślinności na dobrostan człowieka i jego środowiska. Rośliny polepszą mikroklimat ulicy, wychwycą część zanieczyszczeń z powietrza, pomogą zredukować efekt wyspy ciepła, zniwelować poziom hałasu, dostarczą pokarmu motylom i dzikim zapylaczom.
23. Park kieszonkowy Różane Tysiąclecia wśród drzew osiedlowy (os. Tysiąclecia) Projekt zakłada utworzenie parku kieszonkowego na terenie pomiędzy Al. Kobylińskiego, Aleją Nowaka i Szkołą Podstawową nr 16. Będzie to miniaturowy park dostępny dla wszystkich mieszkańców Płocka. Wstępnie w projekcie założono następujące elementy: - zakup i posadzenie drzew, utworzenie rabat np. z róż, traw, bylin lub łąki kwiatowej; - wprowadzenie systemu nawadniającego, hydroboxów; - budowę ścieżek szutrowych umożliwiających spacer po parku kieszonkowym; - opracowanie dokumentacji i projektu; - montaż latarni elektrycznych lub hybrydowych lub solarnych, koszy na śmieci, ławek z oparciem/bez oparcia, stojaka na rowery, ławek podwieszanych z zadaszeniem, ławki dla matek karmiących z przewijakiem, karmików i poidełek dla ptaków. Obecnie istniejąca zieleń i ciąg pieszy zostaną zachowane.
24. Remont muszli koncertowej i wkomponowanie jej w rodzinny, wielofunkcyjny skwer wypoczynkowo-rekreacyjny wraz z utrzymaniem osiedlowy (os. Borowiczki) Celem projektu jest wyremontowanie muszli koncertowej, przylegającej do budynku cukrowni w Borowiczkach, oraz stworzenie w jej otoczeniu strefy wypoczynkowej, parkowej, rekreacyjnej.
25. Oświetlona ścieżka biegowa dookoła stadionu Borowiczki osiedlowy (os. Borowiczki) Celem projektu jest utworzenie ścieżki biegowej wraz z jej doświetleniem lampami parkowymi, dookoła stadionu przy ulicy Borowickiej w Płocku (osiedle Borowiczki). W skład niezbędnej infrastruktury wchodzą m.in. także, oprócz oświetlenia parkowego: kosze na śmieci i ławki.
26. Bazarek osiedlowy Borowiczki osiedlowy (os. Borowiczki) Celem projektu jest utworzenie placu wraz z małą infrastrukturą,  z przeznaczeniem na cele bazarku osiedlowego. W skład niezbędnej infrastruktury wchodzą m.in.: kosze na śmieci, pojemniki na śmieci, ławki. Siedziska, WC (typu toy-toy), mini zaplecze socjalno-sanitarne oraz stoły handlowe i/lub stragany oraz jego utrzymanie.
27. Park miejski Grabówka - Ośnicka etap 1 osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Utworzenie Parku Grabówka - Ośnicka na terenie po byłej strzelnicy wojskowej.
28. Skwer rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i dorosłych - etap III osiedlowy (os. Imielnica) Skwer rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i dorosłych, wyposażony w sprzęt terenowy dla najmłodszych i starszych dzieci oraz młodzieży. W teren wkomponowane nasadzenia, ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Ze względu na bezpieczeństwo teren będzie ogrodzony i wyłożony bezpieczną nawierzchnią. W minionych latach zrealizowane zostały już dwa pierwsze etapy skwery, tj.: etap I czyli siłownia zewnętrzna pod chmurką; etap II czyli wielofunkcyjne boisko.
29. Projekt techniczny drogi publicznej i wewnętrznej ulicy Piłsudskiego stanowiącej łącznik ul. Wyszogrodzkiej z Aleją Piłsudskiego wraz z sięgaczami, podziałem na 4 etapy z dokumentacją i wykonanie jednego etapu przebudowy osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Wykonanie projektu technicznego przebudowy drogi publicznej i wewnętrznej ulicy Piłsudskiego wraz z sięgaczami, chodnikami, miejscami postojowymi, zielenią z podziałem na cztery etapy i wykonanie jednego etapu projektu w ramach budżetu obywatelskiego.
Od skrzyżowania ulicy Wyszogrodzkiej z ulicą Filtrową - na odcinku drogi publicznej wraz z miejscami postojowymi przy blokach mieszkalnych nr. 36, 40, 38 i sięgaczu od wejścia na skwerek i domach jednorodzinnych nr 34a,34,32 do nr 30 z podziałem na dwa etapy. Oraz na odcinku drogi wewnętrznej od bloku nr 50, 44, 48, 52 do skrzyżowania ulicy Wyszogrodzkiej ze Źródlaną wraz z sięgaczem o nawierzchni gruntowej dojazdem do pawilonów handlowych miejscami postojowymi pomiędzy blokiem nr 44 a domami jednorodzinnymi przy ul. Wyszogrodzkiej.
Droga publiczna i droga wewnętrzna posiada bardzo zniszczoną nawierzchnię poprzez popękany i wypłukany beton, łata na łacie z asfaltu, dziury, wyrwy, góry, doły i nierówności na jezdni oraz pomiędzy blokiem nr 44 a domami jednorodzinnymi droga jest gruntowa. Brak w niektórych miejscach chodnika i miejsc postojowych szczególnie w sięgaczu przy bloku 44 i 50 tak bardzo potrzebnych mieszkańcom.
Natomiast na odcinku od domu jednorodzinnego nr 30 wzdłuż bloków nr 46,42 i 44 do bloku nr 50 ulica jest wykonana.
30. Dziecko bezpieczne na drodze - Miasteczko ruchu drogowego osiedlowy (os. Międzytorze) Projekt zakłada renowację ogólnodostępnego Miasteczka Ruchu Drogowego funkcjonującego przy Zespole Szkół nr 1 w Płocku, na osiedlu Międzytorze. Plac manewrowy, usytuowany między garażami Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej a budynkiem szkoły powstał w 1997 roku, z przeznaczeniem do nauki przepisów ruchu drogowego, organizacji szkoleń i egzaminów na kartę rowerową oraz nauki jazdy na rowerze dla wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego miasta oraz najmłodszych mieszkańców osiedli Międzytorze i Dworcowa. Projekt kierowany jest także do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Pod opieką dorosłych mogą zdobywać i doskonalić umiejętności bezpiecznego poruszania po drogach w charakterze pieszych i kierujących pojazdami jednośladowymi. Remont obejmie naprawę i uzupełnienie braków w nawierzchni, wymianę oznakowania pionowego i poziomego, zagospodarowanie terenu. Inwestycja zakłada również objęcie obiektu systemem monitoringu wizyjnego, obsługiwanego przez szkołę.
31. Droga dojazdowa osiedlowy (os. Góry) Remont drogi dojazdowej do ulicy Ciechomickiej z ulicy Semestralnej.
32. Ulica kolorowych parasoli ogólnomiejski Montaż instalacji przestrzennej z kolorowych parasoli - w kolorach miasta Płocka (żółte, czerwone i niebieskie), która będzie rozpościerała się pomiędzy kamienicami nad częścią ul. Jerozolimskiej, upiększając dzielnicę Stare Miasto w Płocku.
33. Festyn międzypokoleniowy - "Postaw na rodzinę" osiedlowy (os. Miodowa) Festyn ten to doskonała priorytetowa integracja międzypokoleniowa dla społeczności przedszkolnej rodziców i dziadków. To kształtowanie postawy szacunku wobec siebie i innych i środowiska, w którym dziecko wzrasta. Budowanie poczucia wartości przy odkrywaniu związków z najbliższą rodziną. Dla wielu, to jedna z rzadkich okazji wspólnego spędzania wolnego
czasu. Festyn międzypokoleniowy "Postaw na rodzinę" zapewni pogłębianie relacji pomiędzy członkami rodziny w trakcie różnych zabaw i gier na świeżym powietrzu. To doskonała okazja do aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu z wieloma atrakcjami.
34. Przebudowa ul. Ks. I. Lasockiego w Płocku ogólnomiejski Przebudowa ul. ks. I. Lasockiego na odcinku około 140 mb - od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 do ulicy Dworcowej.
35. Park kieszonkowy i budynek magazynowo-kulturalny ogólnomiejski Celem projektu jest stworzenie miejsca kultury i rekreacji na terenie działki nr 2471/23.
36. Przebudowa, modernizacja i doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Płocku osiedlowy (os. Radziwie) Projekt zakłada przebudowę, modernizację i doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Płocku, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia. Obecny plac zabaw jest już bardzo wyeksploatowany i nie odpowiada oczekiwaniom dzieci i ich rodziców. Konieczna jest: - wymiana nawierzchni, - wymiana urządzeń, - rozbiórka istniejącego tarasu, - wyłożenie części tarasu kostką, wykończenie siedzisk – ławek na murkach tarasowych. Planuje się wykonanie nawierzchni wylewanej z granulatami SBR oraz EPDM wraz z gotowymi dwoma wzorami gry w klasy. Projekt zakłada również zakup wielofunkcyjnych urządzeń do zabawy (wraz z certyfikatami), przeznaczonych dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia: bujak - sprężysta gałąź, karuzela - podwójna wirująca huśtawka Gyro z met. słupkiem, urządzenie ruchowego - Roll Runner, huśtawka – bocianie gniazdo, ścieżka zdrowia Vitality - Trim Trail Slalom, zestaw – zawieszony świat, stepper gumowy, Swing Ball. Sprzęt zostanie zamontowany na terenie obecnego placu zabaw obok boisk szkolnych. Będą mogli z niego korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku w godzinach pracy szkoły, a po zajęciach dzieci wraz z rodzicami, dziadkami.
37. Mam poMOC osiedlowy (os. Dworcowa) „MAM poMOC” to projekt przewidujący stworzenie „zakątka terapeutycznego” w Miejskim Przedszkolu nr 21. Nowocześnie wyposażone gabinety wykorzystane będą do prowadzenia zajęć specjalistycznych. Dwa niewielkie, świeżo wyremontowane pomieszczenia, zaadaptowane zostaną na pracownie do terapii pedagogicznej i logopedycznej. Priorytetem jest dla nas stworzenie przyjaznych, budzących pozytywne skojarzenia i bezpiecznych warunków nauki i zabawy dla dzieci, mierzących się z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Złożony projekt na wyposażenie sal terapeutycznych w niezbędny sprzęt i pomoce, z pewnością pomoże w realizacji naszych zadań i przyczyni się do zwiększenia jakości i efektywności oddziaływań terapeutycznych. Odpowiednio urządzona i wyposażona sala zajęć to bardzo ważny element prowadzonej terapii oraz pomoc w wyrównywaniu szans rozwojowych naszych wychowanków. Dziecko powinno czuć się w niej dobrze a tym samym chętnie uczestniczyć w zajęciach. Ciekawe, nowoczesne pomoce uatrakcyjnią realizowany plan terapeutyczny, przyciągną uwagę, pozwolą na maksymalną koncentrację na zadaniu i zaangażują dziecko do potrzebnego, rozwojowego wysiłku a jednocześnie ukształtują młodego człowieka, pewnego siebie, odnajdującego się w XXI wieku.
38. Pomóżmy płockim orłanom rozwinąć skrzydła osiedlowy (os. Wyszogrodzka) Budowa nowej woliery dla Lucka i Barbary – pary bielików olbrzymich mieszkających w płockim ZOO. Gatunek ten przebywa w ogrodzie zoologicznym w Płocku od 20 lat. Proponujemy wybudowanie nowoczesnej woliery wraz z tablicami edukacyjnymi. Dzięki wielkometrażowej budowli, ptaki będą miały optymalne warunki, by móc rozwinąć skrzydła, a może nawet dochować się potomstwa. Projekt będzie łączył w sobie edukację mieszkańców w zakresie potrzeby ochrony gatunków narażonych na wyginięcie z uatrakcyjnieniem wizyt w płockim ZOO.
39. Projekt zagospodarowania terenu zielonego wraz z wybiegiem dla psów osiedlowy (os. Zielony Jar) W ramach projektu osiedlowego powstanie projekt zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Batalionu Parasol (działka nr. 3187/28) oraz wybieg dla psów. Projekt zagospodarowania będzie zawierał aranżację całej przestrzeni z uwzględnieniem rozmieszczenia jak największej ilości zieleni (różnego rodzaju drzewa, krzewy oraz kwiaty), ławek, śmietniczek oraz ścieżek spacerowych z nawierzchni przepuszczalnej dla wody. Dodatkowo projekt zawierać będzie wykonanie orlika o wymiarach 25 m x 15 m, z wytyczonym boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki. Projekt ma przewidzieć także rozmieszczenie oświetlenia oraz przynajmniej jednego stołu do ping ponga. Teren ten jest jedyną tak dużą i niezagospodarowaną przestrzenią na osiedlu Zielony Jar (około 5 500 m2.)
40. Konopna ścieżka edukacyjna ogólnomiejski Celem powstania konopnej ścieżki edukacyjnej jest pokazanie mieszkańcom miasta jak wiele można z niewielkiej rośliny. Konopna ścieżka edukacyjna będzie zawierała sześć tablic z informacjami o konopi zaczynając od siewu, a kończąc na ekstrakcji.
41. naPowietrzACZ Kultury ogólnomiejski "naPowietrzACZ Kultury" to wakacyjny program cyklicznych spotkań kulturalnych na świeżym powietrzu. Projekt zakłada realizację wydarzeń w trzy letnie weekendy (piątek, sobota, niedziela). Cechuje go bogactwo oraz różnorodność oferty kulturalnej, a także edukacyjnej. Podczas każdego z trzydniowych spotkań przewidziane są propozycje dla dorosłych, młodzieży i rodzin z dziećmi. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród koncertów, spotkań z twórcami kultury, filmów, spektakli, bajek, animacji dla dzieci oraz innych atrakcji.

Informacje dotyczące trwającej edycji znajdziecie tutaj